قالب وردپرس درنا توس
خانه / سوزش چشم را چگونه باید درمان کرد؟؟!!
سوزش چشم
سوزش چشم

سوزش چشم را چگونه باید درمان کرد؟؟!!

سوزش چشم را چگونه باید درمان کرد؟؟!!

سوزش چشم 

از شایع ترین ناراحتیهای چشم میتوان به بیماریهای غیر عفونی چشم اشاره نمود. به عنوان مثال استفاده از کولر ماشین و یا رانندگی با پنجره باز، نیز عاملی برای فشار دائم بر چشم و در نهایت خشکی، درد و سوزش به شمار می رود. دیگر دلایل شامل گرد و غبار، کشیدن سیگار، دود موجود در هوا، هوای خشک، سرما، باد، نور، آفتاب (یا تابش شدید خورشید) گاز ازون، کمبود خواب، کار با چشم به مسافت نزدیک با شئ برای مدت زمان طولانی و یا شروع ناراحتیهای مربوط به چشم با بالا رفتن سن میباشند. دیگر دلایلی که منجر به سوزش چشم میشوند، میتواند عفونت شبکیه چشمها به علت حساسیت و یا عفونت باشد. آلرژیها اغلب به خاطر حساسیت بالا به گردهی گل که با عطسه و سرفه همراه است. به وجود می آید. تحریکات و یا عفونتها قاعدتا نیز شبکیه چشم را مبتلا میسازند و کمتر به قرینه سرایت میکنند (اغلب به علت اجسام و یا عوامل خارجی به وجود می آیند). همچنین میتوان استفاده مداوم از لنز را اشاره نمود که اغلب عاملی برای تحریکات چشم به شمار میرود، به عنوان مثال زمانی که به نظافت و بهداشت لنزها توجه کافی نشان ندهیم و یا زمانی که چشم به خود مایع شست وشو دهنده لنز حساسیت داشته باشد.

پیشگیری

یک روش مناسب برای استراحت چشم، پیاده روی در جنگل زندگی خود باید به هوای پاکیزه و همچنین رطوبت کافی توجه داشته باشید. و همچنین خوابیدن به مقدار کافی به چشم استراحت و آرامش می دهد. در زمان وجود حساسیت نسبت به لنز میبایست که برای مدت محدودی دوباره از عینک استفاده کرده و لنز را کنار بگذارید و همچنین محلول شستوشو دهنده لنز را نیز تغییر بدهید.

چگونه سوزش چشم را درمان کنیم؟

به این امر توجه داشته باشید که تنها ناراحتیها و یا دردهایسبک را میتوان خود درمانی کرد،در موارد سخت تر ویا زمانی که دردها برای مدت زمان طولانی دوام یافته اند،باید به پزشک مراجعه نمود تا از خطرات احتمالی بعدی پیشگیری نمود.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *