قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / سکسکه چیست و چگونه درمان میشود؟
سکسکه
سکسکه

سکسکه چیست و چگونه درمان میشود؟

سکسکه چیست و چگونه درمان میشود؟

سکسکه 

در هنگام سکسکه، دیافراگم (پرده  ما بین قفسهای سینه و حفره  شکم) و ماهیچه های تنفس به صورت تشنج به هم کشیده میشوند. شخصں مبتلا ناگزیر و بالاجبار که حفره گلوگاہ یا حلقوم بسته شود، در این هنگام صدای معروف هیک خارجمیشود. دانشمندان سکسکه را به عنوان یک عمل غیرارادی که عملکرد آن هنوز شناخته نشده است، می شناسند. حتی نوزادان درون رحم مادر نیز از سکسکه در امان نیستند. سکسکه از طریق هیجان و عصبانیت، نوشیدن الکل و یا بعد از یک وعدہ غذایی فراوان به وجود می آید. این امر بسیار آزاردهنده است، اما اغلب تنها مدت زمان کوتاهی طول میکشد. سکسکه زمانی جزع بیماری و عذاب به شمار می آید که شخص برای مدت طولانی به آن مبتلا باشد. در اینجا نیز اندام های داخلی می توانند عامل آن محسوب شوند، به عنوان مثال عمل های پیش رفته و ناراحتی مغزی می توانند عامل برای به وجود آمدن سکسکه دائم شوند.

پیشگیری از سکسکه 

از هیجان و عصبانیت دوری کنید، همچنین از مصرف الکل و یا غذای فراوان و پرخوری خودداری کنید. سعی کنید که از سلامت ارگانهای داخلی خود اطمینان کامل کسب کنید.

درمان سکسکه

روشهای بسیار زیادی برای درمان سکسکه وجود دارد، اما متأسفانه ماهیچه های دیافراگم قابل کنترل نیستند به همین علت تأثیر مستقیم روی آن به وجود می آید و از آنجایی که دلیل به وجود آمدن سکسکه احتمالا به خاطر یک تحریک ناگزیر و اجباری بر روی عصب های دیافراگم می باشد، شما به سختی میتوانید آن را درمان نمایید.

زمانی که شما برای مدت طولانی مبتلا به سکسکه ای سخت هستید و این سکسکه را نیز نمیتوانید با داروها یا روشهای خانگی درمان کنید، حتماً با یک پزشک مشورت کرده و کمک بخواهید، تا پزشک برای شما دارو تجویز کند.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *