قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / سکنجبین مسهل چگونه تهیه میشود؟
سکنجبین مسهل
سکنجبین مسهل

سکنجبین مسهل چگونه تهیه میشود؟

 سکنجبین مسهل چگونه تهیه میشود؟

طرز تهیه سکنجبین مسهل:

عسل صاف شده، ۱/۵ کیلوگرم، سرکهٔ انگوری کهنه ۱/۵ کیلوگرم. این دو را با هم مخلوط و می جوشانیم تا قوام آید، سپس ۴۰ گرم مغز تخم گلرنگ را نرم کوبیده به آن اضافه کنند و خوب به هم بزنند. و سپس در یک ظرف شیشه ای یا چینی نگه دارند. این سکنجبین پس از ۵ روز قابل استفاده است.

عسل صاف شده  یک و نیم کیلوگرم، سرکه انگوری کهنه یک و نیم کیلوگرم. این دو را با هم مخلوط و می جوشانیم تا قوام آید، سپس ۴۰گرم مغز تخم گل رنگ را نرم کوبیده به آن اضافه کنند وخوب به هم بزنند. وسپس دریک ظرف شیشه ای یا چینی نگه دارند. این سکنجبین پس از ۵روز قابل استفاده است.

نسخه دیگری برای تهیه سکنجبین مسهل صفرا
تخم کاسنی، پوست ریشه کاسنی، تخم کشوث، تخم شاه تره، غنچه گل سرخ بدون تورم زیرآن، ازهریک ۳۵ گرم. مخلوط را در ۲/۵ لیتر سرکه کهنه انگوری و ۱/۵ لیتراب ۲۴ ساعت بخیسانند سپس بجوشانند تا ثلث آن برود وآن را صاف کرده وبا ۹کیلوگرم شکر سرخ مخلوط وریزریز بجوشانند وکف آن را بگیرند تا قوام آید سپس از آتش گرفته و ۱۰۰ گرم صبر را خوب نرم صلایه کرده داخل آن نمایند و خوب به هم بزنند که مخلوط شود هر خوراک از این شربت ۳۵ گرم است که با گلاب مخلوط کرده بخورند.

سخه دیگری برای تهیه سکنجبین مسهل صفرا
تخم کاسنی، پوست ریشه کاسنی، تخم کشوث، تخم شاه تره، غنچه گل سرخ بدون تورم زیرآن، ازهریک ۳۵ گرم. مخلوط را در ۲/۵ لیتر سرکه قدیمی انگوری و ۱/۵ لیتراب ۲۴ ساعت بخیسانند سپس بجوشانند تا ثلث آن برود وآن را صاف کرده وبا ۹کیلوگرم شکر سرخ مخلوط وریزریز بجوشانند وکف آن را بگیرند تا قوام آید سپس از آتش گرفته و ۱۰۰ گرم صبر را خوب نرم صلایه کرده داخل آن نمایند و خوب به هم بزنند که مخلوط شود هر خوراک از این شربت ۳۵ گرم است که با گلاب مخلوط کرده بخورند.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *