سیب میوه فرح بخش و نشاط آور


سیب میوه فرح بخش و نشاط آور

سیب میوه فرح بخش و نشاط آور....

  یکی از ثروتمندترین میوه های موجود در عالم هستی سیب است که با داشتن انواع ویتامین و املاح معدنی، اثر اکسیری شگفت آوری بر سلامتی و سرور انسان دارد امام باقر ع فرمودند: موقعی که خواستی سیب بخوری قبلا ان را استشمام و بو کن سپس بخور زیرا در این صورت انچه را که به روح تو ناراحتی عارض نموده ساکت میکند.

از معصوم روایت شده

 اگر مردم می دانستند که سیب چه خواصی دارد بیماران خود را جز با آن مداوا نمیکردند سیب سریع ترین اثر را بر قلب دارد و آن را شاد میکند. با کمی تدبر و تأمل در احادیث شریف در می یابیم که نه تنها خوردن سیب بلکه بوییدن آن موجی از شادی و آرامش را بر انسان فرود می آورد. آنچه رهبران دینی ما در کلمات کوتاه و پر مغز خود بیان فرموده اند دانشمندان امروزی با تلاش های فراوان و تحقیقات زیاد به آن رسیده اند. حتماً شنیده اید که میگویند: هرکس روزی یک سیب بخورد نیازی به پزشک ندارد. مصرف سیب موجب تقویت چشم و زیبایی پوست و برطرف کننده ترس و استرس است.

راهکارهای عملی

تهیه مخلوط آب سیب، هویج و چغندر مؤثرترین درمان برای کم خونی های شایع است، یکی دیگر ازروشهای درمان کم خونی ناشی از فقر آهن قرار دادن ۱۴ یا ۱۲ عدد میخ آهنی معمولی در یک سیب سرخ تازه است؛ پس از ۲۴ ساعت میخها را درآورده و این سیب را با پوست و حتی با هسته خوب جویده میل نمایید این روش برای رفع کسالت و بی حالی درمان مناسبی است. در این شیوه ساده، آهن به طریق یون جذب شده و در اختیار مصرف کننده قرار میگیرد. فالوده سیب نیز یکی از خوشمزهترین و نشاطآورترین فالوده هاست که ضعف سیستم اعصاب را برطرف کرده و در درمان اضطراب و وسواس، مؤثر بوده و تقویت کنندهٔ قلب و کبد نیز می باشد.

طرز تهیه فالوده سیب

هر روز یک عدد سیب سرخ تازه را با پوست رنده کرده و یک استکان عرق بیدمشک و یک قاشق عسل به آن افزوده، به مدت ۴۰ روز میل کنید. شناخت طبع و مزاج هر فرد و استفاده از خوردنیها و آشامیدنی هایی که برای هر کسی مناسب است یکی از اصول مهم و اساسی تغذیه است. این نکته مهم را به خاطر بسپارید که سیب شیرین طبع تر و گرمی دارد و برای افراد سرد مزاج مفید می باشد و سیب ترش دارای طبع سرد و خشک بوده و برای گرم مزاج ها مفید است. هرگز نباید فراموش کرد که بیشترین خاصیت سیب در پوست آن است و در روایات از پوست کندن سیب نهی شده و یافته های جدید علمی نیز حاکی از این حقیقت است. پودر پوست سیب سرخ در درمان ناراحتی های کلیوی و برای کسانی که دارای کلیه کم تحرک اند بسیار مفید است، هر صبح و شب  خوردن یک قاشق مرباخوری از این پودر برای احیاء کلیه فوق العاده  مؤثر می باشد.  

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد