قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / سیر به عنوان داروی قلبی
سیر و قلب
سیر و قلب

سیر به عنوان داروی قلبی

سیر به عنوان داروی قلبی

در سال1987 آقای  Dr Benjamin Lau و همکارانش در دانشگاه کالیفرنیا Californias UniversityLoma Linda نتایج درخشانی از مصرف کردن Kyolic (عصاره  سیر که با روش ژاپنی تهیه میشود) به دست آورده اند. در گزارش آمده است که اگر روزی یک گرم عصارہ فوق (این یک گرم عصارہ از حدود ۳۰ گرم با حدود نه پره متوسط سیر گرفته میشود) خورده شود مقدار زیادی کلسترول یا به عبارت صحیح تر جزء LDL کلسترول خون و تری گلیسیرید کاهش مییابد. در گزارش پزشک فوق آمده است در آزمایشی که او کرده این رژیم در حدود ۷۰- ۹۰ درصد مقدار LDL کلسترول را کاهش داده است و قسمت مفید کلسترول یعنی HDL افزایش پیدا کرده است. جنبه  جالب آزمایشهای فوق این است که در چند ماه اول که رژیم سیر طبق این دستور گرفته میشود مقدار کلسترول بالا میرود ولی پس از آن در مدت ۹ – ۴ ماه کاهش مییابد. توجیه دکتر لو این است که افزایش کلسترول در یکی دوز ماه اول به این علت است که کلسترول از داخل نسوج خارج شده و داخل خون می شود که از آن جا دفع شود. پزشکان هندی در مراکز تحقیقات پزشکی عیناً نتیجه  فوق را گرفته اند.

Dr.M.Sucur به ۲۰۰ بیمار که میزان کلسترول خون آنها خیلی بالابود رژیم خوردن سیر تازه، خام و پوست کنده توصیه نمود پس از ۲۵ روز در تمام آنها مقدار کلسترول محسوساً کاهش یافته است. دوز مصرفی آنها روزانه ۱۵ گرم یعنی حدود ۵ دنده سیر بوده است.

دکتر سوکور معتقد است همین که کلسترول کاهش یافت از آن به بعد دیگر کافی است روزانه ۲ عدد سیر خام برای نگه داری سطح کلسترول خورده شود در این آزمایش ها یادآوری میشود که رژیم سیر توأم با رژیم پیاز نیز بوده است یعنی روزانه مقداری نیز پیاز خورده شده است حال آیا سیر و پیاز اگر توام خورده شوند آثار سیر را افزایش میدهد یا خیر هنوز معلوم نیست. آزمایش خون اشخاص فوقی که رژیم سیر و پیاز داشتند نشان داده است که فاکتور انعقاد خون آنها ماده (Fibrinogen) کاهش یافته یعنیخون آنها در مدت زیادتری منعقد می شود و این عاملی است که بر ضد حمله های قلبی مؤثراست.

در یک تلاش تحقیقاتی دیگر برای بررسی آثار سیر در جلوگیری از حمله های قلبی (Dr. Erik Block) رئیس گروه شیمی در دانشگاه ایالتی نیویورک در آلبانی ماده ای به نام (Ajoene) در سیر کشف کرده است که در آزمایشهای لابراتواری اثر مقابله با انعقاد خون از خود نشان داده است این اثر کاملاً شبیه اثر معروف داروی قدیمی به نام آسپرین میباشد که در این قبیل موارد تجویز می شود. و در تحقیقات این دانشمندان نشان میدهد که به عنوان یک داروی ضد انعقاد خون Antithrombotic agent ماده  Ajoenc حداقل دارای قدرتی برابر آسپیرین است. در آزمایشی همین که دکتر Block مقدار یک دوز از ماده  Ajoene به خرگوشی خوراند تراکم پلاکت های خون خرگوش به قدریک درصد کاهش یافت.

دکتر Block معتقد است که سیر به عنوان یک ماده  ضد انعقاد خون که دارای عوارض جانبی خیلی محدودی است ممکن است در آتیه، خیلی مورد توجه قرار گیرد.

 

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *