قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / سیر دشمن سرماخوردگی در طب سنتی
خواص سیر

سیر دشمن سرماخوردگی در طب سنتی

سیر دشمن سرماخوردگی در طب سنتی

نقش سیر در سرماخوردگی چیست؟

دکتر جیمز نورت رئیس بخش بیولوژی دانشگاه بریگام یونگ در پرووو در ایالت یوتا میگوید، همین که احساس سوزش و کمی درد بخصوص هنگام بلع غذا در گلو کردید بلافاصله چند عدد سیر یا مقداری پیاز بخورید تا سرماخوردگی و آنفلوانزا که در حال وارد شدن است رفع شود. اگر این کار را زودتر و بموقع بکنید شاید اصولاً گرفتار عوارض سرماخوردگی که میخواهد شمار امبتلا کند نشوید.

دکتر نورت نیز تأیید می کند، همان طور که در طب سنتی معمول است، سیر و پیاز برای کشتن ویروس سرماخوردگی و آنفلوانزا مؤثر است. مثلاً دکتر نورت در آزمایش های خود مشاهده نموده است که عصارهٔ سیر تقریباً صددرصد ویروس سرماخوردگی انسان، رینووایروس ” و ویروس آنفلوانزاو مجاری تنفسی بنام پارا آنفلوانزا۔۳“آرامی کشد. سیر قرنها به عنوان داروی سرماخوردگی در طب سنتی در سرتاسر جهان تجویز می شده است. در روسیه چنان معمول است که آنرا پنیسیلین روسی مینامند. در گزارشهائی که در مراکز مطالعاتی روسیه تهیه شده آمده است که یا بار ۵۰۰ تن سیر برای مبارزه با شیوع آنفلوانزا به روسیه وارد شده است.

صدها آزمایش نشان داده است که سیر از گیاهان ضدباکتری و ضدویروس نیرومند است. و طیف ضدویروس بودن آن وسیع است به طوری که بر ضد انواع متعددی از ویروس ها اثر می کند. دکتراندریوویل’ مؤلف کتاب ((سلامتی طبیعی و داروی طبیعی) میگوید: «به نظر من بهترین داروی خانگی برای سرماخوردگی این است که چند حبه سیر خام در اولین آغاز علائم سرماخوردگی بخورید. سیرها را به چند تکه نسبتاً بزرگ قسمت کرده و هر تکه را مانند قرصی دارو بلع نمائید. اگر خوردن سیر برای شما نفخ ایجاد می کند کمتر بخورید. در مورد اشخاصی که از عفونتهای مزمن و یا عفونتهای راجعه و یا ازعفونتهای قارچی مکرر رنج میبرند و یا مقاومت آنها در برابر عفونت کم است، توصیه میشود روزی یا یا دو حبه سیر را به ترتیبی که گفته شد بخورند.

796917_850

خواص درمانی سیر

مصرف سیر علا‌وه بر درمان بیماری‌های قلبی می‌تواند در درمان برخی از انواع سرطان‌ها مفید باشد. پژوهشگران اعلا‌م کرده‌اند آزمایش‌هایی که درباره فواید سیر در چین، هند، مصر و ایتالیا انجام شده فواید شگفت‌آور پزشکی را در سیر اثبات کرده است.
این پژوهش‌ها همچنین نشان داده که سیر می‌تواند توان افراد و انرژی آنان را در کار افزایش دهد. ایرانیان روزگار کهن، به ارزش مواد غذایی، گیاهان خوراکی و خواص سلامتی‌بخش آنها باوری استوار داشتند و براساس باورهای خود در بسیاری از روزها جشن‌هایی را برپا می‌کردند. یکی از این جشن‌ها «سیرسور» بود که به معنی جشن سیر است.
در ایران باستان مردم بر این باور بودند که سیر و برخی سبزی‌های دیگر موجب دور شدن بیماری از انسان می‌شود. به این ترتیب همه ساله در 14 دی ماه برای دوری از بیماری، جشن «سیرسور» را برپا می‌داشتند.

مطلب پیشنهادی

کنترل استرس و زایمان زود رس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس   گاهی، درد زودرس زایمان با بروز کمردرد خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *