قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / سیر یک میکروب کش قوی /قسمت اول
سیر
سیر

سیر یک میکروب کش قوی /قسمت اول

سیر یک میکروب کش قوی 

 

اصل سیر از آسیای مرکزی است، و در این ناحیه از دنیاست که مردم سیر میخورند و از طول عمر برخوردارند و پیر مردانی  قوی هیکل و سالم دارند و نسبت مبتلایان به سرطان در آنجا از همه جای دنیا کمتر است. در مصر قدیم سیر را به بردگانی که اهرام میساختند می دادند تا نیرو و قویت کار پیدا کند در عصر فراعله سیر اهمیت دارویی خود را بدست آورده بود به بچه ها میداد ند تامبتلا به کرم نشوند  و زنان در غذای خود وارد می کرد  تا بیشتر زاد و و لد کنند.

یونانیان  سیر را گل سرخ بودار،  می نامیدند آن رابفراوانی در غذا و دوا مصرف می کردند. رب النوع، «هرمس»، آن را به «اولیس» الجویز می کرد تا جادوگری «سیره» با و کارگر نشود، زیرا سیرها جادوگری بود که آدم ها را به شکل گراز درمی آورد.

پهلوانان عهد قدیم در یونان در بازی های المپیک یکی حبه سیر میجویدند تا به آنها نیرو و استقامت ببخشد و بتوانند در مسابقه مقام قهرمانی را بدست آورند. جالیلوس حکیم، آن را نو شداروی روستائیان می دانست و همکارش، دیوپسیکورید سیر را مقوی، مدر، انگل کش، و ضد سم میدانست و آن را برای معالجه آسم، یرقان، دندان درد، و جوش های پوستی بکار میبرد.

در قرون وسطی، سیر را برای اسراش که با تب همراه بود، سنگینی گوش،  تصفیه خون و امثال آن استعمال می کردند. وقتی «شارلمان» دستور داد که سیر را در باغ های معروفش بکارد، هالری چهارم که اهل گاسکون بود، آن را در جنوب فرانسه کاشت و هر روز صبح که از خواب برمی خاست، یک حبه سیر را در دهان گذاشته، می جوید تا قوای جوانی خود را حفظ کند.

من یکی از افسران سوار را که اهل گاواره بود بیاد می آورم» که از دم متری او بوی سیر میآمد، ولی در مسابقه دو همیشه اول می شد و نیروی جوانی خود را نیز حفظ کرده بود. در کشورهای امریکای جلوی خروس های جنگی سیر می خورنند تا در مسابقه برنده شوند.

در کتاب «حق با طبیعت است» گزارش یک جادوگر آنتیلی را نقل کرده ام که به خروس هایش غذایی مرکب از  نصف سیر و نصف مرغدانه می داد  و در مسابقه پیروز می شدند. از نظر طبی، سیر، بیماری قند (دیابت) را درمان می کند  و زیادی فشارخون را پایین آورده و به حد طبیعی می رساند.

– سیر میکروب کش و ضدعفونی کنده عمومی است. یکی از پزشکان دانشمند و محقق که از دوستان  به من گفت که بخار سیر میکروب های خطرناک را می کشد و نا بود می کند. به خاطر می آورم که در قدیم وقتی خبر بیماری مسری در ولایت من منتشر می شد، در هر خانه ای سیر را می کوبیدند و در گوشه های خانه و اتاق می ریختند تا میکروب ها را بکشد و بیماری به آن خانه راه نیابد.

۲- سیر تنظیم کننده کار روده هاست و از افزایش میکروبها در جدار روده ها جلوگیری کرده و انها را ناہود می کند. به همین علت است که من سیر را در مورد بیماریهای اسهال، اسهال خونی، دل درد، و سنگینی و نفخ و امثال آن تجویز می کنم

سیر یک میکروب کش قوی /قسمت دوم

 

 

مطلب پیشنهادی

کنترل استرس و زایمان زود رس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس   گاهی، درد زودرس زایمان با بروز کمردرد خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *