قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / سیر یک میکروب کش قوی /قسمت دوم
سیر
سیر

سیر یک میکروب کش قوی /قسمت دوم

– سیر انگل کش است و کریم های آسکاریس، کرمک و کرم کدو را دفع می کند. به همین جهت است که در گاسکون ساعت چهار بعد از ظهر غذای خوشمزه ای که بوی سیر داشت به بچه ها میدادند.

– سیر تقویت  کننده دستگاه بدن و تنظیم  کننده اعمال اصلی آن است. اختلالات کبدی و غدد مختلف بدن، نقرس، سیاتیک، سرگیجه، صدای گوش، والتهاب را درمان می کند

کسانی  که چاق هستند و یا سمومی در بدن دارند، باید برای درمان آن از سیر کمک بگیرند.

– سیر، ترشح شیره معدی را تقویت و روده ها را  ضد عفونی میکند و همین عمل، از بوجود آمدن غده های سرطالی در معده و روده ها جلوگیری می کند.

– سیر بهترین دوست سیستم جریان خون است.  نه تنها زیادی فشارخون را پایین می آورد و از انفارکتوس و سکته های مغزی که علت اصلی آن فشارخون است جلوگیری می کند، بلکه چربی خون را نیز منظم  کرده و کار گلبول های  قرمز خون را  که حامل اکسیژن هستند ، آسان میسازد و این موضوع بشارتی است برای کسانی که سیگار می کشند و یا شهرنشینان که هر ساعت هوایی آلوده په دود را فرو می برند.

کجا سیر را می کارند؟

-هر جا سایر را کاشته اند من سلامتی را یافته ام و هرجا سلامتی را پیدا کرده ام، سیر را هم یافته ام.

-سیر گیاهی است که تمام قسمت های آن از برگ گرفته تا پیازچه اش موثر است، ولی پیاز سیر که به شکل حبه در کنار هم قرار گرفته است، آثار شفابخشی بسیار مؤثری دارد و مصرف همان برای شما کافی  است.

-اگر شما خودتان  در باغچه و باغ خود بشیر نکاشته اید، و آن را از بیرون بی خرید، توجه کنید آن را از جایی بخرید که کود طبیعی در کشتزار آن بکار برده باشد و مواد و سموم آفات  نباتی در آنجا استعمال نکرده باشد.

-توجه داشته باشید که سیرکود تازه را دوست ندارد و باید شش ماه قبل از کشت زمین آن را کود طبیعی داده و آماده کرده باشید.

-برای کاشتن سیر باید حبه های سیر را به عمق سه و به فاصله ده سانتیمتر در ماه آبان و آذر زیر خاک کنید

-بعد از اینکه سیر سبز شد و پیازچه آن بزرگ شد، آن را از خاک درآورد و پاک کنید و در جای تاریک آویزان کنید تا خشک شود.

-سیر را در غذاهای مختلف و در سالاد سبزی ها بریزید و بخورید.

آخرین خبر از سیر

اخیرا در چین شانزده بیمار مبتلا به منژیت را تنها با سیر معالجه کرده و شفا داده اند و آنها را با سیر از راه تغذیه یا تزریق  شیره سیر در عضله و یا تزریق در خون بیماران درمان کرده اند و پیش بینی می کنند که سیر در آینده دارویی شفابخش منژیت خواهد بود در روسیه شوروی هم از سیر دارو یی ساخته اند به نام (آلیسین Allicin) که از آن به عنوان داروی میکروب کش (انتی بیوتیک ها) استفاده می کنند.

سیر یک میکروب کش قوی /قسمت  اول

مطلب پیشنهادی

کنترل استرس و زایمان زود رس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس   گاهی، درد زودرس زایمان با بروز کمردرد خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *