شانس زنده ماندن جنین در هفته های 23تا 24 بارداری


شانس زنده ماندن جنین در هفته های 23تا 24 بارداری

شانس زنده ماندن جنین در هفته های 23تا 24 بارداری

 

از هفته های ۲۳ تا ۲۴، جنین زنده ماندنی قلمداد شده است، به این معنا که اگر در این زمان به دنیا بیاید، در صورتی که در مرکزی به دنیا بیاید که بخش نوزادان آن در مراقبت از نوزادان بسیار نارس تجربه ی لازم را داشته باشند، شانس زنده ماندن او منطقی است.

نوزاد نارسی که در ۲۸ هفتگی به دنیا می آید (تقریبا سه ماه زودتر) و در بخش مراقبتهای ویژه از او نگه داری می شود، شانس زیادی برای زنده ماندن دارد.  در این زمان، اکثر مادران حرکت طفل خود را احساس می کنند. مطمئنا زمان اولین احساس حرکت طفل درون شما مشکل است. بسیاری از خانم ها در حدود هفته های ۱۶ تا ۲۰، حسی از حرکات ورزشی دارند (که به آن دمیدن روح گفته می شود). هر خانمی نمی تواند بگوید این حالت دقیقا حرکت بچه است .

بعضی ها فکر می کنند فقط گاز است (و شاید غذای تند زیاد خورده باشید ولی به احتمال زیاد، خود بچه است . در حدود هفته های ۲۰ تا ۲۲، حرکات جنین راحت تر قابل تشخیص است، ولی هنوز مداوم نیست. حرکات جنین در چهار هفته ی آینده، الگوی منظم بیشتری پیدا می کند. جنین های گوناگون، الگوهای حرکتی مختلفی دارند. شاید متوجه بشوید طفل شما شبها گرایش بیشتری به حرکت دارد شاید برای آنکه شما را برای بی خوابیهای شبانه ای که بعد از تولد او خواهید داشت، آماده کند.

یا شاید فقط به این دلیل که شبها تحرک کمتری دارید، نسبت به حرکات او هوشیارترید. اگر این بچه فرزند دوم (یا سوم یا چهارم....) شما باشد، شاید چند هفته زودتر حرکات او را احساس کنید. اگر تا هفته ی ۲۲ هیچ حرکتی از فرزند خود احساس نکردید، به پزشک خود اطلاع دهید. او ممکن است برای کنترل وضع جنین، به انجام یک سونوگرافی توصیه کند، مخصوصا اگر تا به حال انجام نداده باشید.

یک توضیح رایج در عدم احساس حرکات طفل، قرار گرفتن جفت در جدارهی قدامی (جلو) رحم، بین جنین و پوست شماست. چفت مانند یک بالشتک عمل می کند و زمان احساس حرکات را به تأخیر می اندازد. پس از ۲۶ تا ۲۸ هفته، در صورتی که مانند همیشه حرکت طفل را احساس نکردید، با پزشک خود تماس بگیرید. تا ۲۸ هفتگی، باید حرکت را حداقل شش بار یک ساعت پس از صرف شام احساس کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد