قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / شاهکار درمانی بلوط را بشناسید
بلوط
بلوط

شاهکار درمانی بلوط را بشناسید

پوست میوه بلوط

خواص پوست میوه بلوط در طب سنتی:

درمان گیاهی گواتر

۱- در صورتی که گواتر زیاد پیشرفته نباشد، پارچه ای را در آب جوشانده ی آن انداخته و آن را در ناحیه ای که ورم کرده ببندید و در روز چند بار تکرار کنید. آن را درمان میکند.

۲- آن را با روده ی خشک شده ی گوسفند مخلوط کرده و بسایید و در میان رحم بپاشید و ده دقیقه طاق باز بخوابید، بعد بگذارید همان طور داخل رحم بماند. هرگاه خواستید ادرار کنید، پس از ادرار خود را تمیز بشویید و دوباره پاشیدن آن را به همان طریق تکرار کنید و این کار را دایماً تا یک هفته ادامه دهید. ترشحات غیرطبیعی را برطرف می کند.

درمان گیاهی بواسیر

۳- اگر آن را با روده ی خشک شده ی گوسفند نرم بسایید و هنگامی که نشست بیرون می آید آن را روزی سه بار بر نشست بپاشید، بیرون آمدن مقعد را که در اثر ضعف جسمی و یا اسهال باشد درمان میکند.

۴- آن را با پوست انار به اندازه یا مساوی بکوبید، بعد روی پنبه بریزید و بر محل فیستول یا بواسیر بگذارید، آن را درمان میکند.

 

پوست ساقه جوان درخت بلوط

طبیعت آن: سرد و خشک است.

ترکیب شیمیایی: یک ماده ی تلخ به نام کوئر سین-ماده ی رنگی قرمز – نوعی قند – لعاب – تانن – گالیک اسید – مالیک اسید.

خواص  پوست ساقه  جوان درخت بلوط:

درمان گیاهی خونریزی رحم

۱- هر روز سه گرم از ساییده شده ی آن را با عسل مخلوط کنید و بخورید. از خونریزی ها به خصوص خونریزی رحم و همچنین از اسهال جلوگیری میکند، مقوی و ضد عفونی کننده است، در مورد سال کاربرد دارد. ترشحات مخاطها را برطرف می کند. به عنوان تریاق در مسمومیت های حاصله از آلکالوئیدها و فلزات مصرف میشود.

درمان گیاهی زخمهای سرطانی

– ۲- آب جوشانده ی آن در استعمال خارجی برای رفع اگزما، بهبودی زخم های سرطانی و زرد زخم استفاده می شود.

درمان گیاهی خونریزی لثه

۳- پنجاه تا شصت گرم از آن را پس از خشک شدن بکوبید و به صورت پودر درآورید، بعد در یک لیتر آب سرد دوازده دقیقه بجوشانید و پس از سرد شدن با صاف کرده ی آن روزی سه بار دهان شویه کنید. خونریزی لثه را متوقف میسازد و اگر دست و صورت و بدن را با آن بشویید، پوست را نرم می کند، ترک خوردگی های پوست که از سرماخوردگی باشد، همچنین سرمازدگی دست و پا وزخم اگزما را درمان میکند.

۴- روزی دوبار آن را با برگ گردو مخلوط کرده و بجوشانید و موضع را روی آن قرار دهید تا خوب بخار آن به موضع برسد. جرب وگال را درمان میکند.

 

برگ درخت بلوط

طبیعت برگ درخت بلوط: سرد و خشک است.

خواص  برگ درخت بلوط:

آب دمکرده ی آن را بنوشید. برای قطع اسهال، ترشحات رحم و ترشحات مخاطها به کارمیرود، در مورد سل مصرف میشود، مقوی،  یابس ، ضدعفونی کننده و بند آورندهی خون ریزیها است.

 

گلهای بلوط

خواص  گلهای بلوط:

هر روز پنج گرم از کوبیده ی آن را با عسل مخلوط کنید و بخورید. برای قطع خونریزی ها نافع است

 

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *