خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / شاهکار درمانی بلوط را بشناسید
بلوط
بلوط

شاهکار درمانی بلوط را بشناسید

پوست میوه بلوط

خواص پوست میوه بلوط در طب سنتی:

درمان گیاهی گواتر

۱- در صورتی که گواتر زیاد پیشرفته نباشد، پارچه ای را در آب جوشانده ی آن انداخته و آن را در ناحیه ای که ورم کرده ببندید و در روز چند بار تکرار کنید. آن را درمان میکند.

۲- آن را با روده ی خشک شده ی گوسفند مخلوط کرده و بسایید و در میان رحم بپاشید و ده دقیقه طاق باز بخوابید، بعد بگذارید همان طور داخل رحم بماند. هرگاه خواستید ادرار کنید، پس از ادرار خود را تمیز بشویید و دوباره پاشیدن آن را به همان طریق تکرار کنید و این کار را دایماً تا یک هفته ادامه دهید. ترشحات غیرطبیعی را برطرف می کند.

درمان گیاهی بواسیر

۳- اگر آن را با روده ی خشک شده ی گوسفند نرم بسایید و هنگامی که نشست بیرون می آید آن را روزی سه بار بر نشست بپاشید، بیرون آمدن مقعد را که در اثر ضعف جسمی و یا اسهال باشد درمان میکند.

۴- آن را با پوست انار به اندازه یا مساوی بکوبید، بعد روی پنبه بریزید و بر محل فیستول یا بواسیر بگذارید، آن را درمان میکند.

 

پوست ساقه جوان درخت بلوط

طبیعت آن: سرد و خشک است.

ترکیب شیمیایی: یک ماده ی تلخ به نام کوئر سین-ماده ی رنگی قرمز – نوعی قند – لعاب – تانن – گالیک اسید – مالیک اسید.

خواص  پوست ساقه  جوان درخت بلوط:

درمان گیاهی خونریزی رحم

۱- هر روز سه گرم از ساییده شده ی آن را با عسل مخلوط کنید و بخورید. از خونریزی ها به خصوص خونریزی رحم و همچنین از اسهال جلوگیری میکند، مقوی و ضد عفونی کننده است، در مورد سال کاربرد دارد. ترشحات مخاطها را برطرف می کند. به عنوان تریاق در مسمومیت های حاصله از آلکالوئیدها و فلزات مصرف میشود.

درمان گیاهی زخمهای سرطانی

– ۲- آب جوشانده ی آن در استعمال خارجی برای رفع اگزما، بهبودی زخم های سرطانی و زرد زخم استفاده می شود.

درمان گیاهی خونریزی لثه

۳- پنجاه تا شصت گرم از آن را پس از خشک شدن بکوبید و به صورت پودر درآورید، بعد در یک لیتر آب سرد دوازده دقیقه بجوشانید و پس از سرد شدن با صاف کرده ی آن روزی سه بار دهان شویه کنید. خونریزی لثه را متوقف میسازد و اگر دست و صورت و بدن را با آن بشویید، پوست را نرم می کند، ترک خوردگی های پوست که از سرماخوردگی باشد، همچنین سرمازدگی دست و پا وزخم اگزما را درمان میکند.

۴- روزی دوبار آن را با برگ گردو مخلوط کرده و بجوشانید و موضع را روی آن قرار دهید تا خوب بخار آن به موضع برسد. جرب وگال را درمان میکند.

 

برگ درخت بلوط

طبیعت برگ درخت بلوط: سرد و خشک است.

خواص  برگ درخت بلوط:

آب دمکرده ی آن را بنوشید. برای قطع اسهال، ترشحات رحم و ترشحات مخاطها به کارمیرود، در مورد سل مصرف میشود، مقوی،  یابس ، ضدعفونی کننده و بند آورندهی خون ریزیها است.

 

گلهای بلوط

خواص  گلهای بلوط:

هر روز پنج گرم از کوبیده ی آن را با عسل مخلوط کنید و بخورید. برای قطع خونریزی ها نافع است

 

telegram

همچنین ببینید

سیب زمینی شیرین وحشی

خواص بیشمار سیب زمینی شیرین وحشی

خواص بیشمار سیب زمینی شیرین وحشی   (WILD YAM (Dioscorea villosa سیب زمینی شیرین وحشی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *