شاه بلوط سرشار از ویتامینهای B و C


شاه بلوط سرشار از ویتامینهای B و C

شاه بلوط سرشار از ویتامینهای B و C

 

شاه بلوط

شاه بلوط میوه درختی است که سرشار از ویتامینهای B و C، سلولز و مواد چربی و نشاسته و پروتئین و همچنین منیزیم و سدیم است.شاه بلوط خیلی مغذی است و خوراکی را تشکیل می دهد که از لحاظ مواد ترکیبی کاملاً نزدیک به مواد ترکیبی گندم است ولی برای اینکه وقتی شاه بلوط را میخوریم کاملاً هضم شود باید رسیده آن را انتخاب کنیم و کاملاً هم آن را بپزیم و بعد بخوریم. شاه بلوط میوه فصل زمستان است و در این فصل، بدن ما احتیاج به حرارت دارد. خوراک شاه بلوط غذایی است که به بدن ما حرارت کافی میبخشد. شاه بلوط را نباید مثل میوه ای که در آخر غذا به عنوان دسر می خوریم مصرف کنیم، بلکه باید آن را مثل یک غذا تلقی کنیم و همین طور نباید آن را با غذای کامل دیگری مثل سیب زمینی، برنج، حبوبات، و بقولات ترکیب کنیم، بلکه باید آن را با سبزیهایی مثل هویج، کلم، اسفناج، شلغم و غیره ترکیب کرده و غذای کامل و مأکولی از آن به وجود آوریم تا هم اشتها را تحریک کنیم وهم به ذائقه خوش بیاید. شاه بلوط غذای اصلی مردم سرزمینهای فقیر ایتالیا، کرسی و سایر جزایری است که به واسطهٔ برف و سرما فاقد سبزی و میوه های تازه  هستند شاه بلوط اگر با شیر ترکیب گردد غذای کاملی به وجود می آورد. میوه شاه بلوط چون حامل مقدار زیادی مواد نشاسته ای است مصرف آن برای اشخاصی که مبتلا به بیماری دیابت هستند، منع گردیده است. با شاه بلوط چون پوست کلفت و سختی دارد اگر آن را یک ربع ساعات روی آتش کباب کنیم و یا یک ربع ساعت در آب بجوشانیم هیچ یک از  مواد مغذی و ویتامینهای آن از بین نخواهد رفت. شاه بلوط پوست کنده را برای تهیه غذاهای گوناگون و طباخی به کار میبرند. اگر آن را به شکل پوره در آورند قابل هضم بوده و مصرف آن را برای اشخاصی که سوء هاضمه دارند یا دوران نقاهت را می گذرانند و همچنین برای اشخاصی سالخورده و بی دندان توصیه کرده اند.

دستور تهیه پوره شاه بلوط چنین است..

شاه بلوط را پوست بکنید و در آب با یک شاخه کرفس که آن را معطر خواهد ساخت بپزید البته پختن شاه بلوط باید آهسته با آتش ملایمی صورت بگیرد. اگر اگر این آتش تند باشد مغز شاه بلوط سفت مانده و وقتی پوره شود پورهٔ آن زبر و سفت خواهد بودوقتی شاه بلوط بخوبی پخت آن را در صافی و یا در مولن آلگوم بریزید و آن را نرم کنید تا به شکل پوره درآید. با - بعد پوره را روی آتش تندی بگذارید و با قاشق دایماً به هم بزنید بعد پورهٔ سبزی یا شیر را با کمی کره و نمک به آن اضافه کنید و به هم بزنید. 

شاه بلوط را چگونه باید پوست کند؟؟

برای اینکه شاه بلوط را پوست بکنیم باید به ترتیب زیر عمل کنیم: کارد کوچک آشپزخانه دور تا دور پوست شاه بلوط را باید شکاف بدهیم و آن را در قابلمه ای که آب سرد دارد بریزیم و روی آتش بگذاریم تا یک دقیقهبجوشد بعذ باید قابلمه را از روی آتش برداریم و دوتا دوتا یا سه تا سه تا شاه بلوطها را از آب درآوریم و پوست بکنیم تا گرم گرم پوست آنها کنده  شود. اگر یک دقیقه آنها را از آب داغ بیرون بیاوریم پوست قهوه ای رنگ خشکی که روی میوه شاه بلوطها را فراگرفته است خشک می شود و در نتیجه پوست کندن آن مشکل میگردد. اگر بخواهند شاهبلوط را در کوره و یا در آتش و یا در آب کباب کنند و یا بپزند در هرحال باید پوست آن را با کارد کوچک آشپزخانه شکاف دهند اگر این احتیاط را نکنند بخاری که درون پوست جمع میشود و راهی به خارج ندارد ممکن است پوست شاهبلوط را بترکاند و سبب حوادثشوم  و نا به هنگامی  می شودبرای حفظ و نگهداری شاه بلوط، باید چلیکی چوبی را انتخاب کرده و یک طبقه ماست ریخت و یک طبقه شاه بلوط را روی آن چیده و آخرین اگر بخواهند تا مدتی شاه بلوط را کاملاً حفظ و نگهداری کنند باید به جای ماسه خاک نرم را به شرطی که کاملاً خشک باشد به کار برند.به طور خلاصه، شاه بلوط دارای مقدار سرشاری مواد نشاسته ایاست که در عین حال مغذی و انرژی آور است، و بویژه از این جهت که دارای مقدار قابل توجهی مواد چربی و سفیدهای است املاح معدنی زیادی دارد که طی تجزیه ای که از آن به عمل آمده معلوم شده استدارای پتاسیم است و پتاسیم ملحی معدنی است که جذب آن در بدن عضلات و غده ها را تقویت می کند.شاه بلوط دارای فسفر است و فسفر استخوانها را پر کرده و سلولهای ۱۹۴۹-۲ شاهبلوط دارای گوگرد است، گوگرد ضدعفونی و در استحکام استخوانها نقش مؤثری را بازی می کند.دارای سدیم است و این سدیم در بدن جذب شمده  و هضم میگرددمنیزیمی که در شاه بلوط هست اسکلت و مایعات بدن را به وجود می آورد و قوای اعصاب را تجدید می کندکلسیمی که در شاه بلوط هست برای استخوانها، خون و اعصاب مفید در است و کالری که در شاه بلوط است برای استخوانها، اوتار بدن و همین طور آهن آن برای خون مفید است.ویتامینهای B و فسفر آن در تعادل اعصاب تأثیر فراوان دارد.آبی را که شا ه بلوط در آن پخته می شود نباید دور ریخت و باید آن را مثل نوشابه  مفیدی مصرف کرد

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد