شایعترین سؤالات مبتلایان به ام اس


شایعترین سؤالات  مبتلایان به ام اس

شایعترین سؤالات مبتلایان به ام اس

 

زندگی علیرغم آینده غیرقابل پیش بینی

اکثر مردم در دوران کودکی مشتاقانه منتظرند تا بالغ شوند. آنها مطمئن اند به عنوان یک فرد بالغ، مسئولیت و کنترلی هرچه را که در زندگی روزمره شان رخ میدهد، به دست خواهند گرفت. البته، یک فرد سالم معمولی هیچگاه نمیتواند به ان اندازه که آرزو دارد، بر امور مسلط باشد، اما در این بین، ام اس از راه میرسد و بی رحمانه یادآور میشود که زندگی چقدر می تواند غیرقابل پیش بینی باشد. در این مبحث، به شمانشان میدهیم چگونه با ام اس - که می تواند یک روند کاملا غیرقابل پیش ببینی به زندگی روزمره ی شما بدهد - دست به گریبان شوید.

سخنی در این باب که «چرا نمی توانند به من بگویند که قرار است بعدا چه  اتفاقی بیفتد؟»

یکی از شایعترین سؤالهایی که مبتلایان به اماس مطرح میکنند این است که چه اتفاقی قرار است بعداً رخ دهد. ما بیماران زیادی داشتیم که به ما میگفتند: «اگر کسی پیدا می شد که به من بگوید، قرار نیست غیر از این مسائل، مسئلهی دیگری پیش بیاید، من میتوانستم این وضع را کنترل کنم - من میدانم که می توانستم از پس آن بربیایم.»

این عبارت را هم کسانی میگویند که دچار یک یا دو علامت خفیف شده اند و هم کسانی که دچار علایم خیلی زیاد و ناتوان کنندهی اماس هستند. نکته اینجاست که افراد به طور کلی خود را با تغییرات ناشی از ام اس وفق می دهند. آنان بعد از یک دوره آشفتگی، پی میبرند چگونه خود را با تغییراتی که ام اس به همراه می آورد تطبیق بدهند و مسیرشان را عوض کنند. به هرحال، چالش بزرگتر این است که مبتلایان هیچگاه نمیدانند چه موقع باید منتظر این تطبیق باشند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد