شایع ترین تغییرات جنسی در بیماران مبتلا به ام اس 


شایع ترین تغییرات جنسی در بیماران مبتلا به ام اس 

شایع ترین تغییرات جنسی در بیماران مبتلا به ام اس 

 

تغییرات جنسی در مبتلایان به ام اس نسبتا شایع است. گزارش شده که تقریباً در ۸۵٪ مردان، این تغییرات حداقل به صورت گه گاهی دیده میشود و در بین این تغییرات نعوظ آلت و استمرار این نعوط از همه شایعتر است. در ۷۰-۵۰٪ خانمها نیز مشکلاتی به وجود میآید که شایعترین آنها از بین رفتن میل جنسی، تغییراتی در وضعیت لغزندگی و نرم بودن دستگاه تناسلی آنها و همینطور مسئله ی حس در آنها است.

زمانی که ضایعاتی ام اس باعث اختلال درکار شود اولین چیزهایی که باید به یاد داشت: موقعی که همه چیز روال عادی خودش را داشته باشد، فعالیت جنسی نسبتاً آسان و اتوماتیک وار انجام می شود - لازم نیست کار زیادی انجام دهید زیرا بدنتان اساساً کنترل همه چیز را به عهده دارد. به عنوان مثال، اگر به صورت بدنی یا فکری تحریک جنسی شوید بدنتان پاسخ میدهد، بدین صورت که اگر مذکر باشید، آلت تناسلی دچار نعوظ میشود و اگر مؤنث باشید، در واژن خون بیشتری جمع شده و بزرگ می شود و ترشحات داخل آن هم افزایش مییابد.

تحریک جنسی تا آنجا ادامه مییابد که در آخر اوج لذت جنسی رخ میدهد.

پیام بین مغز، طناب نخاعی و تمام بخش های دخیل در رابطه با مسائل جنسی است. پیامها اصطلاحاً دچار اتصال کوتاه می شود. و زمانی که پیامها دچار اتصال کوتاه شود، تغییرات زیر به وقوع میپیوندد:

*چیزهایی که قبلاً باعث تحریک جنسی می شد، دیگر قادر به انجام چنین .کاری نیست ممکن است افکار یا احساسات جنسی داشته باشید، اما آلت تناسلی (مذکر یا مؤنث) یا نوک سینه هایتان (برای افراد مؤنث) کار خودشان را انجام ندهد. دیگر چنین احساسی به شما دست ندهد.

* ممکن است احساسی کنید بدنتان تحریک شده و آماده ی عمل جنسی است ولی در حین عمل می بینید که همه چیز متوقف می شود

*ممکن است همه چیز درست پیش برود، ولی در مرحله ی آخر به اوج لذت جنسی نرسید (بعد از این همه تحریک و تلاش، یک چنین اتفاقی خیلی نامید کننده است).

* زمانی که علایم ام اس- یا داروهای به کا رفته برای درمان آنها باعث اختلال درکار می شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد