قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / شب ادراری در کودکان راچگونه درمان کنیم
شب ادراری در کودکان راچگونه درمان کنیم
شب ادراری در کودکان راچگونه درمان کنیم

شب ادراری در کودکان راچگونه درمان کنیم

شب ادراری در کودکان راچگونه درمان کنیم؟

در ابتدا باید بعد از مراجعه به پزشک تشخیص داده شود که آیا کودک مبتلا به بیماریهای عضوی میباشد، یا خیر.

در غیر این صورت وجود صحت و سلامت اعضاء، شبادراری و یا عدم کنترل ادرار، عاملی جز شرایط روحی وجود . ندارد. این گونه عدم کنترل ادرار و شب ادراری برای پدر و مادر بسیار عذاب آور است، اما باید با صبر و حوصله و صرف وقت و نشان دادن احساس همدردی و درک کودکان به وی برای رفع این مشکل کمک کنند.

از پرخاش و دعوا و یا . مجازات به کل پرهیز کنید. به این امر توجه داشته باشید که مسئله اساسی پیدایش این پدیده وجود شلوار خیس نیست،بلکه در پس آن مشکلات روحی وجود به یک روان کاو نیز مهم و ضروری باشد.

موارد و مورد استعمال :

استفاده از یک چنین روش های ساده  که در اینجا قیدمیشود، اغلب می تواند بسیار مفید و مؤثر باشد. .

سعی کنید از عواملی که در محیط اطراف باعث عدم کنترل ادرار و تشدید آن می شوند، جلوگیری کنید؛ به عنوان مثال دسترسی سخت به توالت، لباس هایی که به سختی باز میشوند، عدم نور کافی در توالت و یا مکانی که توالت درآن قرار دارد، زیرا امکان ایجاد ترس در کودکان وجود دارد.

سعی کنید در طی روز، زمان مراجعه کودکان به توالت و تخلیه ادرار در طی زمانهای مشخص شدهای طبق ساعت انجام گیرد. سعی کنید از بعدازظهر و عصر مقدار کمتری مایعات به کودک بدهید.

زمان صرف غذا برای یک شام دست جمعی باید تقریبا یک ساعت قبل از رفتن به بستر باشد تا به این وسیله کودک زمان کافی برای تخلیه ادرار و رفتن به توالت را داشته باشد. سعی کنید شب ها قبل از رفتن به بستر از حمامهای نشسته  با افزودن پوسته  بلوط، صبحها با شستن کودک با آب سرد  ودر ناحیه کمر) استفاده کنید. ورزش و تحرک مداوم( بازی و پرش در هوای آزاد باعث کم شدن هیجانات روحیمی شوند.

مطلب پیشنهادی

عفونت کلیه چیست

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!   ادرار به طور طبیعی ضد عفونی شده و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *