قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / شربت دارچین مقوی معده سرد ….
شربت دارچین
شربت دارچین

شربت دارچین مقوی معده سرد ….

دارچین چیست ؟    

درختچه دارچین درختی است کوچک، همیشه سبز، به ارتفاع ۵ تا ۷ متر که از تمام قسمت‌ آن بویی مطبوع استشمام می‌شود. گل آن در فاصله ماه بهمن تا اوایل فروردین ظاهر می‌شود. برگ این درخت سبز سیر و دارای گل به رنگ سفید است. دارچین بومی سری‌لانکا و جنوب هند است و پوست درختچه آن بعنوان ادویه بکار می رود.

نام دیگر دارچین

در هند به‌نام ِ «دالجین» و در اندونزی بنام چوب شیرین یا «کایو مانیس» نامیده میشودر بسیاری از زبان‌ اروپائی cinnamon را مشتق از کلمه لاتینی Cannella ومخفف آن Canna ویا Cane بمعنی عصا میدانند. این کلمه از لغت یونانی kinnámōmon گرفته شده است.

کشت  دارچین

بعد از دوسال که از کاشت درخت گذشت آنرا از نزدیک زمین قطع کرده و در سال آینده شاخه‌ را که از کناره تنه اصلی رشد کرده بریده و پوسته آنرا خارج کرده و بلافاصله خشک می کنند و سپس در قطعات ریز بریده و فروخته می شود. در مورد نوع دارچین چینی از پوست بیرونی استفاده می شود.

شربت دارچین

این شربت برای بازکردن عادت ماهانه و از بین بردن نفخ شدید مفید است و مقوی معده سرد می باشد.

طرز تهیه 

دارچین ۱۰۰ گرم، تخم کرفس ۱۲۰ گرم و افسانتین ۲۰۰ گرم، مجموع را در ۲ لیتر آب بجوشانند تا دو ثلث آن برود و یک ثلث بماند سپس صاف و با یک کیلو قند مخلوط و قوام آورند.مقدار خوراک از این شربت هر بار  cc ۵۰- ۳۵ است.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *