قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / شربت ریواس از آلرژی فصلی پیشگیری می کند ….
شربت ریواس
شربت ریواس

شربت ریواس از آلرژی فصلی پیشگیری می کند ….

ریواس چیست ؟

ریواس گیاهی است از تیره هفت‌بندان (Polygonaceae) بومی آسیا (به احتمال سیبری یا هیمالیا) که از سده شانزدهم در اروپا کشت می‌شد. نوشته‌ حاکی از آن است که پیش از میلاد مسیح در چین به عنوان دارو مصرف می‌شد.  

ویژگی ریواس

 دارای یک ریشه معمولی است که یک تا دو متر در خاک رشد می‌کند. ریشه ریواس در برابر سرما و یخبندان مقاوم است.

دارای دو نوع ساقه است. یکی ساقه زیرزمینی که به آن ریزوم می‌گویند. ریزوم پس از رشد گوشتی و چوبی می‌شود که از جوانه‌ آن، ساقه‌ هوایی و برگ پهن بوجود می‌آید. نوع دوم ساقه در ریواس ساقه‌ هوایی است که تا حدود یک متر نیز رشد می‌کند.

دارای برگهایی است که از جوانه جانبی ریزوم بوجود می‌آیند. برگ‌ دارای پهنک نسبتاً پهن هستند. دمبرگ ریواس که بخش خوراکی آن را تشکیل می‌دهد، گوشتی بوده و طول آن به بیش از نیم متر می‌رسد.

به تعداد زیاد و به صورت خوشه در انتها ساقه اصلی ایجاد می‌گردد. گل ریواس به رنگ سبز هستند و در اثر تلقیح بذر را تشکیل می‌دهند.

 شربت ریواس

مواد لازم:

  •  ریواس ۲ کیلوگرم
  • عسل ۵۰۰ گرم
  • آب به مقدار لازم

روش تهیه شربت ریواس

ابتدا ریواس ها را شسته و آب آنها را می گیریم. در یک لیوان یک سوم تا نصف از آب کرفس پر کرده و به مقدار لازم آب و عسل اضافه می کنیم و آن را خوب هم می زنیم تا یک محلول یک نواختی به دست آید. سپس آن را به آرامی میل کنید. این شربت را در فصل بهار می توانید تهیه کنید و از آلرژی فصلی پیش گیری کنید

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *