شربت فواکه ضدروماتیسم


شربت فواکه ضدروماتیسم

شربت فواکه ضدروماتیسم

آرتئیـدروماتئیدرا نافع و ورمهای مفاصل و انگشـتان پا و دست را از بین برده وخواب رفتگی وسوزن سوزنشدن اعضاء را از بین میبرد.عرقیات: بومادران، آویشن، مرزه،خارخاسک،شویدیاطارونه،کاکوتی، بیدهرکدام یک شیشهآبمیوه ها: انگور،سیب، تمشک، نارگیل، به، پرتقال،گوجه سبز هرکدام ۲۵۰گرم.طرز تهیه: آبمیوه ها و عرقیات را ۱۰ دقیقه روی شعله ملایم بجوشانید،سپس مقداری عسل و یاشکر و یا قندبه اندازه ای که شیرین شود وارد کرده و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانید. نصف قاشق چای خوری زعفران سائیـده اضافه و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانیـد. در یخچال نگهداری کنید. روزانه بین۱ تا ۳ استکان میل کنید.

شربت فواکه ضدرعشه یا پارکینسون:

برای فلج اطفال و بزرگسالان نافع است. مقویا عصاب مغز و قلب نیز هستعرقیات: گل گاوزبان،سنبل الطیب، مرزنجوش، بادرنجبویه، اسطوخودوس،کیالک،شیرین بیان از هرکدام یک شیشه.آبمیوهها: به،سیب، انگورسیاه، آب داخل نارگیل،گلابی، ازگیل، انبه از هرکدام ۲۵۰گرم.طرز تهیه: آبمیوه ها و عرقیات را ۱۰ دقیقه روی شعله ملایم بجوشانید،سپس مقداری عسل و یاشکر و یا قندبه اندازه ای که شیرین شود وارد کرده و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانید. نصف قاشق چای خوری زعفران سائیـده اضافه و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانیـد. در یخچال نگهداری کنید. روزانه بین۱ تا ۳ استکان میل کنید.

شربت فواکه معالج زونا

برای انواع التهابات پوستی از قبیل آبله مرغان،سرخک، مخملک وسرخچه مفیداست.عرقیات: گشنیز،گلختمی،شنبلیله، برگ زیتون، برگ گردو، برگ چنار، نعناع یا آویشن از هرکدام یک شیشه. آبمیوهها: سیب، هندوانه یا انار،گریپ فوروت،گرمک،گیلاس،شاهتوت یا توت سیاه، آلوقطره طلااز هرکدام ۲۵۰گرم.طرز تهیه: آبمیوه ها و عرقیات را ۱۰ دقیقه روی شعله ملایم بجوشانید، سپس یکصدگرم ترنجبین یا ۵۰گرم شیرخشت و اگر نبود یک سیر بیدخشت نیمکوب شده را همراه با یکصدگرم طباشـیر در یک کیسه نخی یاکتانی بسـته، واردکرده و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانید. نصف قاشق چای خوری زعفران سائیده اضافه و ۱۰ دقیقه دیگرجوشیده شود. در یخچال نگهداری کنید. روزانه بین۱ تا ۳ استکان میل کنید.

شربت فواکه ضدسرماخوردگی

ضـدعفونتهـای ریه و دسـتگاه تنفس است و بـدن را در مقابل انواع ویروسهای سـرماخوردگی مقاوم می سازد وجایگزین بسـیار خوبی برای آنتیبیوتیکهایی است که متأسفانه برای علاج سرماخوردگی کودکان درکشور ما استفاده می شود. حساسیتهای فصلی از قبیل عطسه و آبریزش های متوالی راساکن می کند.عرقیات: آویشن، اسطوخودوس، نعناع، پونه،گل گاوزبان، مرزنجوش، مرزه یاکاکوتی از هرکدام یک شیشه.آبمیوهها: لیموشیرین، آلوبخارا،سیب، زردک،گلابی، هندوانه، پرتقال شیرین از هرکدام ۲۵۰گرم.طرز تهیه: آبمیوه ها و عرقیات را ۱۰ دقیقه روی شعله ملایم بجوشانید،سپس مقداری عسل و یاشکر و یا قندبه اندازه ای که شیرین شود وارد کرده و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانید. نصف قاشق چای خوری زعفران سائیـده اضافه و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانیـد. در یخچالن گهداری کنید. روزانه بین۱ تا ۳ استکان میل کنید.

شربت فواکه ضدسکسکه های مزمن

تقویت کننده اعصاب معده و از بین برنده اضطراب و دلشوره بوده وخواب را تنظیم میکند.عرقیات: شوید۳ بطری، نعناع، مرزنجوش،طارونه، بهارنارنج از هرکدام یک شیشه.آبمیوهها: سیب،گلابی، به، زالزالک، انگورسیاه، ازگیل یا آب داخل نارگیل، انبه از هرکدام ۲۵۰گرم.طرز تهیه: آبمیوه ها و عرقیات را ۱۰ دقیقه روی شعله ملایم بجوشانید،سپس مقداری عسل و یاشکر و یا قندبه اندازه ای که شیرین شود وارد کرده و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانید. نصف قاشق چای خوری زعفران سائیـده اضافه و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانیـد. در یخچال نگهداری کنید. روزانه بین۱ تا ۳ استکان میل کنید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد