قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / شربت فواکه مفید برای درمان عفونت کلیه
شربت فواکه
شربت فواکه

شربت فواکه مفید برای درمان عفونت کلیه

شربت فواکه مفید برای درمان  عفونت کلیه

عرقیات: خارشتر،خارخاسک، آویشن،گزنه،شوید،گل ختمی، مرزه یاگل گاوزبان از هرکدام یک شیشه.

آبمیوه ها: انگور، پرتقال، نارنگی، غوره، هویج یا زردک، آب تخم و لرد داخل خیارسالادی، ترنج از هرکدام ۲۵۰گرم.

طرز تهیه: آبمیوه ها و عرقیات را ۱۰ دقیقه روی شعله ملایم بجوشانید،سپس مقداری عسل و یاشکر و یا قندبه اندازه ای که شیرین شود وارد کرده و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانید. نصف قاشق چای خوری زعفران سائیـده اضافه و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانیـد. در یخچال نگهداری کنید. روزانه بین۱ تا ۳ استکان میل کنید.

شربت فواکه ضدغلظت خون

کبـدرا ازگرمـای حـار محـافظت کرده و بـدن راخنـک نموده وخـارش و التهـاب پوست را نـافع است.خون را رقیق کرده و تأثیر حجامت وخون درمانی را دوچندان می کند.

عرقیات: خارشتر،خارخاسک،گشنیز، بید،کاسنی،شنبلیله، بیدمشک از هرکدام یک شیشه.

آبمیوهها: پرتقال،گریپ فوروت،گوجه فرنگی،گوجه سبز، انار، انگورگس مزه،سیب از هرکدام ۲۵۰گرم.

طرز تهیه: آبمیوه ها و عرقیات را ۱۰ دقیقه روی شعله ملایم بجوشانید،سپس مقداری عسل و یاشکر و یا قندبه اندازه ای که شیرین شود وارد کرده و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانید. نصف قاشق چایخوری زعفران سائیـده اضافه و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانیـد. در یخچال نگهداری کنید. روزانه بین۱ تا ۳ استکان میل کنید.

شربت غوره

برای خنک کردن معده گرم وگرگرفتگی و بیماریهایی که از اخلاط اضافی گرم برمی خیزد بسیارخوب است: نیم کیلو آبغوره تازه را بگیر و روی شـعله ملایم بجوشان تا نیمی از آن بخارشود از پارچه صافی بگذران و یک شب درحرارت معمولی نگهداری کن،سپس مقداری شکر را به اندازه ای که میخواهی شیرین شود به آن اضافه کن. یک قاش قچای خوری میخک ساییـده و نصف اسـتکان رب انار را مخلوط کن و درکیسه نخی ببنـدو در دیگ بیانداز و روی شـعله ملایم باز هم بجوشان تا قوام آید.سردکه شددر یخچال یاجای خنک نگهداری کن. روزانه هربارچندقاشق آن را باکمی آ ب مخلوط و نوش جان کن

شربت غوره دیگر

این شربت کم وبیش با همان خواص راحتتر تهیه می شود: یکصـدگرم آبغوره تـازه را با ۵۰ گرم شـکر یا قنـدروی شـعله ملایم آنقـدر بجوشان تا قوام آمـده غلیظ گردد. روزی۳ قاشقچایخوری تاچندین قاشق غذاخوری به مقدار نیاز با آب خنک مخلوط و میل کن.

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *