قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / شمشاد  بهترین داروی گیاهی برای درمان اگزما و سودا  
شمشاد
شمشاد

شمشاد  بهترین داروی گیاهی برای درمان اگزما و سودا  

شمشاد  بهترین داروی گیاهی برای درمان اگزما و سودا  

 

برای  جلوگیری از ریزش مو : پنجاه گرم برگ های تازه شمشاد را  ریز ریزکنید و در نیم لیتر الکل سفید پنجاه درجه دوازده روز بخیسانید بعد آن را صاف کنید.

کمی اسانس لاواندر به آن بزنید تا معطر شود، صبح و شب موهای خود را با این لوسیون مالش دهید، به این وسیله از ریزش مو و شوره زدن پوست سر و ریختن موها جلوگیری خواهد کرد.

۲- درمان اگزما و سودا با شمشاد: چهل گرم برگهای خشک شمشاد یا دگرم برگهای تازه آن را با یک لیتر آب سرد در ظرفی بریزید و ظرف را روی آتش گذارید تا بجوش آید و پانزده دقیقه بجوشد بعد آن را صاف کنید و هر روز صبح ناشتا و در فاصله دور از صرف غذاها یک فنجان از آن را بنوشید، جوشانیده برگ شمشاد خیلی تلخ است و شما می توانید با چند قاشق عسل تلخی آن را بپوشانید. چند روز که به این کار ادامه دادید خواهید دید که آثار اگزما و سودا و هر جوش و خالی روی پوست محو و زائل شده است. اگر زخم های جلدی را با جوشانده برگ شمشاد بشویید بزودی خواهید دید هیچ گونه عارضه پوستی در تن ندارید.

3- درمان تب با برگ شمشاد: چهل یا پنجاه گرم برگهای خشک شمشاد را ریزریز کنید با یک لیتر آب سرد در ظرفی بریزید و آن ظرف را روی آتش بگذارید وقتی بجوش آمد باید پنج تا ده دقیقه بجوشد و بعد آن را از روی آتش بردارید و نیم ساعت بگذارید به حال خود بماند و بعد آن را شیرین کنید و هر روز اگر تب داشتید سه تا پنج فنجان از آن را بنوشید وقتی تب گریپ داشتید و این جوشانده را نوشیدید عرق خواهید کرد و . .با این عرق کردن تب شما خواهد برید این جوشانده برای درمان نارسایی کبد و اختلالات کار مجاری ادرار نیز .مفید و مؤثر است

۴- درمان رماتیسم : کسانی که رماتیسم دارند و میخواهند از نسخه شمشاد استفاده کنند باید یکی یا دو قاشق چایخوری از پوست شاخه های درخت شمشاد را که خشک و گرد کرده اند در یک فنجان آب جوش بریزند و ده دقیقه آن را دم کنند. بعد صاف کنند و با عسل شیرین سازند و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشند، مدتی که به این کار ادامه دهند خواهند دید دیگر دردرماتیسم را احساس نمی کنند

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *