قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای ریه و دستگاه تنفس / شیر و گندم مسبب آلرژی …!!
آلرژی
آلرژی

شیر و گندم مسبب آلرژی …!!

شیر و گندم مسبب آلرژی …!!

 

آلرژی ممکن است در اثر برخی مواد غذایی ایجاد شود که ازجمله می توان شیر و گندم را نام برد….

 

تحقیق دکتر هانتر 

 

به نظر دکتر هانتر عمده ترین مواد غذای که با احتمال زیاد در تعداد زیادی از افراد ممکن است ناراحتی ایجاد کند عبارتند از فرآورده های گندم و ذرت، لبنیات، کافئین، مخمرها و مرکبات و اگر از خوردن یک یا برخی از مواد غذای فوق اجتناب شود ممکن است علائم ناراحتی برطرف شود.

در آزمایش دیگری دکتر هانتر مشاهده کرد که بین انواع مواد غذایی، گندم بسیار مؤثر است و در حدود ۶۰ درصد افراد مستعد با خوردن گندم ممکن است عکس العمل عدم تحمل نشان دهند.

پس از گندم لبنیات است و در درجه آخر عسل است که فقط در ۲ درصد افراد ممکن است ایجاد ناراحتی عدم تحمل ایجاد کند.

دکتر هانتر به نکته جالب دیگری اشاره می کند که در مورد عدم تحمل یا مادهٔ غذای که خوردن آن ایجاد ناراحتی شدید می کند اگر همان ماده غذای به شکل داروئی قابل تزریق در رگ تزریق شود و مستقیماً وارد خون شود هیچ عکس العمل حساسیتی ایجاد نمی کند،

بنابراین معلوم می شود که منشأ تحریک ایجاد عکس العملها در روده است و در خون و در سیستم دفاع طبیعی بدن نیست.

طبق نظریه دکتر هانتر مواد غذای که در اثر باکتری شکسته می شوند مقداری مواد سمی و مواد شیمیائی دیگر آزاد می شود که محرک این عکس العمل اند.

و اضافه می کند که عکس العمل عدم تحمل غذای ثابت و مستمر نیست و در اشخاص مختلف ممکن است برای مدتی از بین برود و پس از مدتی دوباره عود کند.

نظریه دیگر دربارهٔ عدم تحمل غذای این است که در بعضی اشخاص به علت وجود التهاب روده ، ساختمان جدار روده طوری است که ممکن است ذرات بسیار کوچک مادهٔ غذای در حال هضم، از جدار روده بزرگ مستقیماً وارد جریان خون شود که برای سیستم دفاع طبیعی بدن یا ماده خارجی غیردوست تلقی شده و با آزاد کردن آنتی بادی به آن حمله کرده و ایجاد الرژی نماید و به علاوه ازمایش نیز نشان داده که در شیر ماده هیستامین وجود دارد و این ماده، خمیرمایه بسیاری از عکس العمل آلرژی نظیر آسم است.

مطلب پیشنهادی

خم کردن ستون مهره ها به جلو

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه   این تمرین ها بسیار مفید بوده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *