ضرورت  آزمایش ادرار در طول بارداری


ضرورت  آزمایش ادرار در طول بارداری

ضرورت  آزمایش ادرار در طول بارداری

  

 آزمایش ادرار

هربار که در طول دوران بارداری خود به پزشک مراجعه می کنید، از جمله در اولین معاینه ی دوران بارداری، از شما خواسته می شود نمونه ای از ادرار خود را بگیرید پزشک شما از نمونه ی ادرار برای کنترل وجود قند (برای نشانه ی احتمالی از دیابت) و پروتئین (برای وجود مسمومیت بارداری) استفاده می کند.

سونوگرافی

دستگاه سونوگرافی از امواج صوتی برای ایجاد تصویری از رحم و جنین درون آن استفاده می کند. معاینات از طریق سونوگرافی بدون اشعه است، و روش آن، هم برای شما و هم برای بچه بی خطر است.

ممکن است پزشک در سه ماهه ی اول انجام یک سونوگرافی را به شما توصیه کند. این سونوگرافی اغلب، به صورت مهبلی انجام می شود، بدین معنا که یک سوند مخصوص سونوگرافی داخل مهبل قرار می گیرد.

مزیت این تکنیک آن است که سوند، یا مبدل، به جنین نزدیک تر است، بنابراین نمای واضح تری نسبت به سونوگرافی های استانداردی که از روی دیوارهی شکم انجام می شود، به دست می آید. برخی از خانم ها نگران آنند سوندی که داخل مهبل گذاشته می شود، به بچه آسیب برساند. اگرچه قابل درک است، اما لازم نیست نگران باشید. سوند کاملا بی خطر است موارد زیر در بررسی سونوگرافی در طول سه ماهه ی اول ارزیابی می شود  .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد