ضرورت انجام مراحلی برای جلوگیری از بروز عوارض ام اس


ضرورت انجام مراحلی برای جلوگیری از بروز عوارض ام اس

ضرورت انجام مراحلی برای جلوگیری از بروز عوارض ام اس

 

تندرست ماندن

زمانی که ام اس شروع به گرفتن وقت، انرژی و تمرکز شما کند، ممکن است به این نتیجه برسید که مایلید دیگر جنبههای سلامتی تان را نادیده بگیرید. این حالت بهو . . . این علت به وجود میآید که چون مرتب متخصص ام استان را ملاقات می کنید، در  مورد مراقبت بهداشتی عمومی تان هم به نورولوژیست یا پرستار متکی می شوید. اما  آمارهای تحقیقاتی منتشر شده نشان می دهد که این راهکار، جواب مطلوبی نمیدهد.

مبتلایانی که تمام مسائل بهداشتی شان فقط تحت نظر نورولوژیست متخصص در امر ام اس است، متوجه خواهند شد که مبتلایان دیگری که علاوه بر نورولوژیست، تحت نظر متخصص داخلی یا پزشک خانواده نیز هستند، سالمتر می مانند.

را بنابراین به خاطر داشته باشید که اگرچه نورولوژیستتان توجه بسیاری به نیازهای نام اس شما خواهد داشت، ولی احتمالاً وزن، فشارخون، کلسترول، قند خون و دیگر را معیارهای سلامتی تان را کنترل نمی کند. همچنین به یادآوری آزمون های غربالگری  بهداشتی توصیه شده برای سنین شما (مثلاً رادیوگرافي قفسه ی سینه، نوار قلب، - ماموگرام، آزمایشات مربوط به پروستات و کولونوسکوپی) نیز کاری نخواهد داشت.

شیر ابتلا به ام اس باعث مصونیت شما در مقابل دیگر مشکلات بهداشتی نمیشود. اغلب افراد مبتلا به اماسی، مثل دیگر افراد جامعه، در اثر ابتلا به سرطان، بیماری قلبی و - سکته ی مغزی فوت می کنند. به دلیل این مشابهت با دیگر افراد جامعه، شما هم مثل هر فرد دیگری باید مراقب سلامتی تان باشید.

انجام مراحلی برای جلوگیری از بروز عوارض احتمالا برایتان پیش آمده که یکی از دوستان یا اعضای خانواده تان به شما گفته باشد کسی را می شناخته که در اثر اماس فوت کرده است. اجازه ندهید این چیزها شما را بترساند. اگرچه در موارد نادری ممکن است در اثر ام اس با سیر شدیداً پیش رونده یا عوارض شدید بیماری در مبتلایان به ام اس پیشرفته، مرگ عارض شود؛ اما اغلب کسانی که مبتلا به این بیماری اند، در اثر سرطان، بیماری قلبی و سکته ی مغزی فوت میکنند (درست مثل همه ی افراد دیگر).


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد