قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / طب سنتی به خوش بو کردن دهان شما کمک می کند ….
خوش بو کردن دهان
خوش بو کردن دهان

طب سنتی به خوش بو کردن دهان شما کمک می کند ….

طب سنتی به خوش بو کردن دهان شما کمک می کند ….

 

خوش بو کردن دهان با قرفه ،میخک،دارچین و…

 

برای خوشبو کردن دهان قرفه، میخک، دارچین، سعد کوفی، جوز بویا، صندل سرخ و سفید و گل محمدی همه را نرم بسایید بعد با کمی گلاب آنها را به صورت خمیر سفتی درآورید، سپس از آن قرص  به اندازه  یک فندق درست کنید و پس از خشک شدن در طول روز تدریجاً در دهان نگهدارید تا به مرور آب شده و تمام شود.

 

 

خوش بو کردن دهان با مرزنجوش، سوسن، نعنای خشک و برگ درخت سیب

 

مرزنجوش، سوسن، نعنای خشک و برگ درخت سیب را با هم مخلوط کرده، بجوشانید و آب آن را روزی سه مرتبه بعد از غذا روزانه در دهان غرغره کنید.

 

خوش بو کردن دهان با جوزهندی، هل قرابی، بسباسه و …

 

قرفه، جوزهندی، هل قرابی، بسباسه، قرنفل و سعد کوفی از هر کدام ۵ گرم، آمله ی مقشر، سنبل الطیب، تخم شربتی، پوست هلیله  زرد و گل محمدی از هر کدام ۱۰ گرم همه را بسیار نرم بسایید بعد با ۲۵۰ گرم گل قند عسلی مخلوط و هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه ۱ قاشق شربت خوری از آن را بعد از غذا میل کنید.

 

خوش بو کردن دهان با عود بلیسان و قرنفل و ….

 

عود بلیسان و قرنفل از هر کدام ۱۰ گرم، تخم کرفس و مصطکی رومی از هر کدام ۲۰ گرم، تخم زردک و تخم شبات از هر کدام ۳۰ گرم همه را نرم بسایید بعد با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کرده و هرروز صبح، ظهر و شب هر مرتبه ۱ قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

 

خوش بو کردن دهان با دارچین، زنجبیل، هلیله  سیاه و…

 

دارچین، زنجبیل، هلیله  سیاه، شیطرج، فلفل سیاه، بابونه  شیرازی و نخود الوند از هر کدام ۵ گرم، آمله مقشر، ثعلب و تخمه  مغز میوه ی کاج از هر کدام ۱۰ گرم همه را نرم بسایید بعد با ۲۰ گرم پودر نارگیل و ۱ کیلو مویز بی دانه  کوبیده شده و ۱ کیلو عسل مخلوط کرده و هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه ۱ قاشق شربت خوری از آن را میل کنید

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *