طب سنتی در درمان لوزه


 طب سنتی در درمان لوزه

 طب سنتی در درمان لوزه

  لوزه ناشی از سردی حلق و گلو است. برای درمان انجام موارد زیر توصیه می گردد. طول درمان بیش از ۱۲۰ روز است. ۱) عسل یک قاشق غذاخوری صبح ناشتا و یک قاشق غذاخوری شب موقع خوان مصرف شود. ۲) غرغره با آب و نمک دریا روزی دو مرتبه ۳) روغن مالی گلو با روغن سیاه دانه هر شب۴) خوراک گرمی ها مخصوصاً شبانگاه

درمان‌های گیاهی لوزه

درمان این عفونت با آنتی‌بیوتیک ضروری است، زیرا می‌تواند به تب روماتیسمی منجر شود که اغلب قلب را درگیر کرده و آسیب می‌زند، اما در مراحل اولیه، استفاده از داروهای گیاهی و مواد دیگر که نقش آنتی‌بیوتیک دارند، نقش موثری دارد.با این درمان‌های گیاهی، می‌توانید اندازه‌ تورم لوزه‌ها را کوچک کرده و در بسیاری از موارد حتی عفونت آن را کم کنید.گیاه اکیناسه (سرخارگل)این گیاه که تقویت کننده‌ دستگاه ایمنی بدن است، در درمان تمام عفونت‌ها مفید است. اکیناسه یکی از گیاهانی است که بیگانه‌خواری (تخریب باکتری‌ها و ویروس‌ها توسط انواع خاصی از گویچه‌های سفید خون) را تحریک می‌کند، در نتیجه بسیاری از عفونت‌های دهان و گلو، را از بین می‌برد. شما می‌توانید دم کرده‌ این گیاه را مصرف کنید.سیرسیر یکی از بهترین‌های طب سنتی در درمان انواع بیماری‌هاست. این گیاه در درمان انواع عفونت‌های گلو، از جمله التهاب لوزه‌ها تاثیر بسیاری دارد. باید هر روز و هر شب، دو حبه سیر را در دهان خود نگه دارید وگاهی آن را عوض کنید.بسیاری از متخصصان، مصرف دو قرص سیر را برای درمان گلودرد و التهاب لوزه‌ها توصیه می‌کنند.در کشورهای سردسیر مثل روسیه، لهستان و ‌آلمان استفاده از ترکیب سیر و شیر بسیارتوصیه می‌شود.شما می‌توانید شیر را بجوشانید، یک حبه سیر داخل آن بریزید و با کمی عسل شیرین کرده و میل کنید. دو تا سه لیوان در روز نقش درمانی دارد.سوپ جوجه و سیر نیز بسیار مفید است. جوجه را همراه چند حبه‌ بزرگ سیر بپزید، طوری که پخته و له شوند و سپس آن را میل کنید.سوپ پیاز نیز بسیار مفید است. پنج عدد پیاز کوچک را با جوجه یا مرغ بپزید و عصاره‌ آن را میل کنید.گیاهان دارای ویتامین cاستفاده از میوه‌ها و گیاهانی که ویتامین ِC زیادی دارند، برای درمان التهاب لوزه مفید است. چای زنجبیل ولیمو اولین پیشنهاد است. همچنین می‌توانید دو تا سه عدد لیموترش، کمی فلفل قرمز، یک لیوان آب داغ و کمی عسل را مخلوط کنید و بگذارید ده دقیقه دم بکشد، سپس میل کنید.پیچ امین‌الدولهدر کشورچین، گل‌های پیچ امین‌الدوله را برای درمان التهاب لوزه، برونشیت، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و ذات‌الریه مصرف می‌کنند. عصاره‌های حاصل از این گل‌ها برطیف وسیعی از باکتری‌های بیماری‌زا موثر است.این گیاه همراه با یاس زرد برای درمان التهاب لوزه‌ها بسیار موثر است.مریم گلیدرکشور آلمان، غرغره عصاره‌ی مریم گلی یا دم‌کرده‌ی آن برای التهاب لوزه موثر است، زیرا این گیاه باعث انقباض لوزه‌ها شده و آن‌ها را کوچک می‌کند.عسلاستفاده از یک قاشق عسل (به شکل لیس زدن) شب‌ها هنگام خواب و صبح‌ها هنگام بیدار شدن، بسیار مفید است.

نسخه‌هایی کوتاه

– ماساژ آرام و تخصصی گلوی کودک با روغن کنجد در درمان التهاب لوزه بسیار موثر است.– غرغره کردن پودر سماق و گلاب، لوزه‌ها را جمع می‌کند.– ماءالشعیر با روغن بادام، شیره‌ی خرفه، آب تاجریزی، ترنجبین و آب کاهو به کاهش التهاب کمک می‌کنند.– غرغره‌ مرتب مخلوط آب و نمک یا آب و آب‌لیمو نقش مهمی در ضدعفونی کردن لوزه‌ها و بهبودی بیماری دارد.– غرغره کردن جوشانده‌ جو بهترین دواى گلو دردهایى است که در اثر ورم لوزه‌ها پیش مى آید.– جوشانده و آب عناب بسیار نافع است.– خوردن عدس پخته نافع است و باید غذاهاى ساده به خصوص شیر گاو بدون چربى و آش ساده میل کنید.– ده گرم آویشن تازه را سه هفته در نیم لیتر الکل نود درجه بخیسانید، بعد نصف آن را آب بریزید و غرغره بکنید. اگر مدتى به این کار ادامه دهید، بدون عمل جراحى، ورم لوزه‌ی شما رفع خواهد شد.– لیمو در معالجه‌ ورم لوزه‌ها به کار مى رود.– موقع تنفس، دهان را روى ظرفى که در آن تره فرنگى مى پزد و بخار آن بلند است، بگیرید تا بخارى که از این ظرف بلند مى شود به لوزه‌ها برسد و رفته رفته ورم آن از بین برود.– غرغره کردن آب و نمک دریا (روزی دو مرتبه)مفید است.– روغن مالی گلو با روغن سیاه دانه (هر شب) موثر است.– غذاهایی با طبع گرم به خصوص شب‌ها، در درمان موثر است.– یادتان باشد در زمان التهاب ورم لوزه‌ها باید از دهان تنفس کرد.– هنگام ورم لوزه‌ها به کلى از خوردن پیاز و سرخ کردنى‌ها مانند بادمجان، کباب شامى و چربى‌ها خوددارى کنید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد