طب سنتی و درمان ام اس


طب سنتی  و درمان ام اس

طب سنتی و درمان ام اس

 

طب مکمل 

طب مکمل و حاشیه مثل جعبه ای است که همه جور چیزی در آن یافت می شود: بعضی از آنها مفید است، بعضی دیگر مفید نیست ولی آسیبی هم به شما نمیزند و بعضی از آنها کاملاً خطرناک است. هنگام روبهرو شدن با این همه تبلیغات و شواهد (مثلا «من عصایم را کنار گذاشتم » و «من کاملا بهبود یافتم .

نکات کلیدی

* اگر تابه حال درمانی برای ام اس یافت شده بود، انجمن ملی ام اس شروع می کردند.

*به دلیل اینکه همه ی محصولات و خدمات به یک میزان کنترل نمی شود، ناچارید خودتان این ارزیابی را انجام دهید.

*چیزی که روی جعبه، در تبلیغات یا در اینترنت می بینید لزوماً آن چیزی  نیست که می خرید در مباحث بعدی توضیح خواهیم داد که چرا نباید هرچیزی را که در مورد اطبا مکمل و حاشیه میشنوید، باور کنید. همچنین نکاتی در مورد نحوه ی فهرست بندی  است، بیابید پزشک و دکتر داروساز، بهترین منابع اطلاعاتی ای هستند که می توانند به شما بگویند کدام یک از راهکارهای طب مکمل و حاشیه، برایتان مفید است -- بدون اینکه تداخلی با داروهای تجویزی شما داشته باشد.

آگاهی  از نقش FDA

در سازمان غذا و داروی امریکا(FDA) مسئول تضمین ایمنی و تأثیر انواع و اقسام چیزها، از داروهای نسخهای و تجهیزات پزشکی مثل ضربان سازها (pacemakers) یا دستگاههای ام آرآی گرفته تا مواد غذایی کشوری و مواد آرایشی است. اگرچه این با اقدام ظاهرا چشمگیر است، ولی به خاطر داشته باشید، این فهرست، شامل هیچ یک از مواد کمک درمانی که در فروشگاهها فروخته می شود یا راهکارهای درمانی که توسط متخصصان غیرپزشکی تجویز میگردد، نیست.

چون نظارت چندانی بر مداخلات طبب مکمل و حاشیه اعمال نمی شود، سازندگان و همینطور متخصصان مربوطه، آزادند هرچه میخواهند در مورد تولیداتشان بگویند. برخلاف شرکتهای دارویی که مجاز نیستند مطلبی روی محصولاتشان بنویسند یا بگویند که مورد تایید FDA نباشد، سازندگان این نوع محصولات مختارند در این زمینه هرکاری دلشان میخواهد انجام دهند.

زمانی که در یک مغازه، ماده ی مکملی Aalaa Alyofaj  A lool, St. John's Wortli (echinacea Jara باشید که برچسب روی جعبه با محتویات داخل بطری همخوانی داشته باشد، پس مبنا را بر آن میگذارید که مطلب فوق حتماً حقیقت دارد دیگرا این مطلب را می شود به درمان با سم زنبور عسل یا مغناطیسی درمانی یا هرگونه درمان غیرمرسوم دیگر هم و تعمیم داد. بنابراین شما به عنوان مصرف کننده، نیاز دارید که صحت ادعاهای آنها را برای خود اثبات کنید .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد