قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / طب غربی در درمان عفونت قارچ کاندیدا عاجز است!
طب غربی در درمان عفونت قارچ کاندیدا عاجز است!

طب غربی در درمان عفونت قارچ کاندیدا عاجز است!

چرا طب غربی در درمان عفونت قارج کاندیدا عاجز است؟

عدم  تشخیص درست بیماری های زنان در ارتباط با انواع آلودگی های مهبلی، فقط گناه شمانیست بلکه پزشکان معالج  نیز گناهکارند زیرا عارضه را به درستی تشخیص نداده اند  بی تردید وقتی صحبت از درمان عفونتهای  کاندیدایی زنان به میان می اید باید ا عتراف کرد که حقوق زنان نادیده گرفته می شود، زیرا پزشکان عمومی و خانواده، اطلاعات و آگاهی های زیادی در خصوص عفونتهای مهبلی قارچی ندارند و مهارت و تسلط کافی برایرفع این مشگل موجود نیست

پزشکان ناآگاه، عفونتهای واژنی زنان را عمدتاً ناشی از قارچ های مزاحم دانسته و از خودشان سلب مسؤولیت کرده و خیال خویش را راحت میکنند. «دکتر سویل»

بسیاری از زنان هنگام بازگشت از مطب پزشک ناراضی هستند، زیراپزشک وقت کافی برای معاینه اختصاص نداده است و جز تسکین موقتی، کاری ریشه ای و عمیق از دست پزشک برنمی آید. متأسفانه پزشکان این طور استدلال میکنند که تاکنون کسی در اثر ابتلا به عفونتهای قارچی و مخمر واژن تلف نشده و داروهای قارچ کش نیز تا کنون به کسی آسیب نرسانده و باعث مرگ کسی نشده است. (دکتر نائومی بامسلاک – دکٹر دیال میشنز) اکنون به خلاصه نظریات چند تن از متخصصین توجه کنید:

اگر تجربه های شما با پزشک ناخوشایند بوده، دلیلش این نیست که او احمق، تنبل و  کینه توز باشد، دلیل ساده اش این است که پزشک آگاهی های زیادی در خصوص عفونت واژنی ندارد. چرا؟!

۱) طب غرب در اکثر بیماری ها بر اساس علت و معلول درمان میکند؛ مثلاً ویروس سبب سرماخوردگی و غیره شده اند. باکتریها موجب ابتلا به عفونتهای مثانه ای و… شده اند  در ارتباط با عفونتهای مخمری نیز آنها همین کار را میکنند که مسبب اصلی را شناسایی و بعد نابود کنیم. ولی نکتهٔ مهم این جاست که مثبت بودن آزمایش وجود مخمرها در واژه اهمیت چندانی ندارد، چون قارچ ها بدون آن که ضایعاتی را ایجاد کنند، میتوانند در داد. واژن زیست مسالمت آمیزی داشته باشند. در این راستا طب غرب برای درمان، عامل به وجود آورنده یعنی مخمر را توسط داروهای قارچکش (مانند نیستامین) از بین میبرد، در نتیجه این نوع درمان سطحی و گذرا است و نمیتواند آثار پایداری داشته باشد.

۲) در پزشکی غرب مردسالاری حاکم است و همواره به مسایل زنان یک طرفه نگاه میکند، به عنوان نمونه بیشتر جراحی قرن بیستم در ارتباط با اعضاء تناسلی زنان بوده است. آقایان مسلط و حاکم اهمیتی به عوارض و اختلالات زنانه نداده اند و برای اکثر ناراحتی ها زنان، قرص های آرامبخش و کاذب توصیه می کنند. آنها زنان را به حال خود رها کرده اند به طوری که برخی از آنان اطلاعات لازم در خصوص عفونتهای سادهٔ قارچی واژن را ندارند و این مسئله در کشورهای پیشرفته غربی است و آیا  می دانید در کشورهای عقب نگه داشته فاجعه چقدر عمیق تر است

۳) دانشجویان پزشکی که پزشکان آینده هستند به علت حجم مطالب خواندنی فرصت کافی برای مطالعه در این مقوله را ندارند. تصور آنها این است که این اختلالات مهم نیست هیچ کس تاکنون به واسطهٔ آن نمرده است.

۴) به واسطهٔ بی توجهی پزشکان، استفاده از قرص های ضدبارداری و مصرف آنتی بیوتیکها و غیره، شیوع و گسترش اختلالات و عوارض واژنی افزایش فراوان یافته است.

۵) بر اساس تسامح و سهل انگاری، تبلیغات و فعالیتهای گستردهٔ شرکتهای سازندهٔ اینداروها، تبلیغ داروهای ضد قارچی که در مجلات پزشکی و سایر کانالهای ارتباطی صورت می گیرد که با مصرف این داروها افراد سالم می شوند، دیگر این که برخی از کمپانی های بزرگ تولیدکنندهٔ دارو با دادن پورسانت به برخی پزشکان، آنان را تطمیع میکنند تا فروش دارو افزایش یابد.

بازدوېندهایی که شک و شرکتهای تولیدکنندهٔ دارو، ایجاد می شود پول فراوانی به جیب  پزشک و تولیدکنندهٔ دارو میرود. بله، آنها دیدی شیطانی دارند و برای کسب منافع بیشتر به هر طریق و هر اهرمی متوسل می شوند و پایبند به هیچ گونه اصول و باور انسانی و اخلاقی نیستند

متأسفانه مشکل عفونتهای قارچی قابل برگشت است و بیمار دو مرتبه همان سیکل معیوب را باید طی کند، منزل، مطلب، داروخانه. درمان ناقص = عود بیماری،

۶) داشتن دانشنامهٔ دکترای حرفه ای، نشانهٔ کارآیی و تخصص بالای فرد نیست و صرف مراجعه به پزشکان رسمی، دلیل برای رفع مشکل عارضه نمیتواند باشد، زیرا احتمال دارد تجربه های درمانی یک ماما و یک کارشناس تغذیه به مراتب راه گشاتر و کارآمدتر از فرد دارای دانشنامهٔ پزشکی باشد زیرا میزان همراهی و همدلی این متخصصین تجربی فراتر از پزشکان حرفه ای است.

۷) پزشک و بیمار، هیچ کدام مقصر نیستند، بلکه مقصر اصلی، اصول حاکم بر علوم پزشکی در غرب است.

۸) شرکتهای تولیدکنندهٔ داروها چون هزینه های تحقیقاتی و پژوهشی و تبلیغاتی زیادی را متحمل میشوند، میخواهند با فروش دارو هزینه ها را جبران کنند، لذا توجه زیادی به گیاه دارویی و طب طبیعی نمی کنند. تعصب بی اساس و نفع شخصی این شرکت ها باعث چشم پوشی از دیگر روش های غیر دارویی شده است که در طی سالیان دراز مفید بودن آنها به اثبات رسیده است به عنوان نمونه بر روی ماست و سرکه که دو داروی مؤثر طبیعی و مفید برایعفونتهای  قارچی هستند متأسفانه مطالعات وسیعی انجام نشده است.

چرا زنان؟

رحم زن مکان مناسبی برای رشد و نمو مخمرهاست، زیرا واجد سه عامل اساسی است:

۱) مخمرها به محیط گرم و مرطوب نیاز دارند و مهبل زن چنین محیطی را دارد.

۲) واژن در مجاورت مقعد که مخزن مخمرهاست، قرار دارد.

۳) هورمونهای ویژه زن، زمینهٔ مساعدی را برای رشد و تکثیر مخمرها فراهم میکند. «عفونتهای قارچی عمدتاً اشخاص ضعیف را گرفتار میکند».  شیوع و گسترش عفونتهای مخمری افزایش چشمگیری داشته است. آمار و ارقام نشان می دهند که امروزه زنان به مراتب بیش از گذشته به این اختلال واژنی گرفتار می شوند و این امر مایه شگفتی است، زیرا در حال حاضر بهداشت و علم پزشکی گسترش فزایندهای داشته شناخت فعلی ما از آناتومی بدن بیشتر و بهتر است و داروهای مؤثری ساخته شده است. لیکن علیرغم این امتیازات، متأسفانه شیوع عفونت های مهبلی از دههٔ ۶۰ به بعد فزونی یافته، طوری که در انگلیس در طی سال ۸۱ – ۱۹۷۱ التهاب مهبلی مخمری ۴۲ درصد افزایش یافته در استرالیا پژوهشگران، قارچ کاندیدارا یکی از پرهزینه ترین عامل بیماری زنانه قلمداد میکنند. فقط در ۱۹۸۱ در حدود یک میلیون نسخه برای دفع عفونتهای واژنی مخمری در استرالیا نوشته شده است. دلایل زیادی وجود دارد که شیوع و گستردگی عفونتهای مهبلی را توجیه میکنند. که مهمترین آنها عبارتند از: ۱) همزمان با تولید داروهای آنتی بیوتیک و قرصهای پیشگیری از بارداری، این عفونتها افزایش چشمگیری یافته است.

۲) صاحبنظران، داروهای حاوی استروئید (کورتن) و کاهش دهندهٔ قوای ایمنی طبیعی بدن را از دیگر عوامل مساعد کنندهٔ ابتلا به عفونتهای واژنی میدانند.

۳) استفاده از غذاهای تصفیه شده (آرد سفید، نان سفید، شکر سفید) و غذاهای صنعتی و بی خاصیت به طوری که به گفته پروفسور شرلی اس لورنزانی ظهور، رشد فزاینده کاندیدا در قرن بیستم تصادفی نیست زیرا قند، غذای قرن بیستم است.»” نکتهٔ جالب توجه این است که جامعهٔ پزشکی به ریشه ها و فاکتورهای اصلی به وجودآور نده این نوع اختلالات مهبلی بی توجه است.

 

مطلب پیشنهادی

دستگاههای ارتدنسی پیشگیری

آشنایی با روش ارتدنسی پیشگیری

آشنایی با روش ارتدنسی پیشگیری   بسیاری از ناهنجاریهای دندانی فکی را میتوان در دوران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *