طرز نگهداری صحیح از کفش


طرز نگهداری صحیح از کفش

طرز نگهداری صحیح از کفش

 

شما میتوانید با مداد خط چشم خراشیدگی های سطح کفش را بپوشانید، تا کمتر به نظر برسند. گوش پاک کن را در لاک پاک کن فرو کنید، و روی لکههای سیاه و رویهٔ کفش بمالید تا کاملاً پاک شوند. یک پاک کن کهنهٔ پلاستیکی را بردارید، و به آرامی روی سطح کفشهای جیر و یا پارچهای خود بمالید، تا چرکها و دوده های آنها کاملاً پاک شوند. اسفنجی را در سرکه سفید فرو کنید و به وسیلهٔ آن شورههای کفش را پاک کنید. برای پاک کردن لکه های سیاه کفش جیر روشن، از لاک پاک کن استفاده کنید. اگر روی کفش تان لکهٔ چربی وجود دارد، ابتدا به سطح آن حوله ای نازک و بدون پرز بکشید. سپس همان قسمت را با پودر تا لک ماساژ دهید. و در نهایت برسی نرمی روی آن بکشید.

مؤثرترین ماده برای پاک کردن لکههای روی کفش های سفید و روشن، مالیدن خمیر دندان بر روی آنها است.

واکس کفش

پارچه ای کتانی را به مادهٔ نرم کنندهٔ لباس آغشته کنید. و از آن در مواقع ضروری به عنوان واکس کفش استفاده کنید.

 ابتدا موزی را پوست کنده، و پوست آن را روی کفش های خود بمالید. روغن موجود در پوست موز کفش های شما را براق می کند، و کاملاً آنها نو به نظر میرسند.

 روغن بادام را روی سطح کفش هایتان بمالید. با این کار آنها کاملاً براق و درخشان می شوند.

روشهایی برای دوام کفش های شما

کفش هایتان را به تعمیر کار بسپارید، تا کف آن را تخت نو از جنس کائوچو بیندازد. این کار

باعث بادوام شدن کفش هایتان می شود. تعمیر کار کفش با چسباندن محافظ روی پاشنه ها، آنها را در برابر ساییدگی و خراب شدن مقاوم میکند. این کار هزینه ای در برندارد و در عوض باعث بادوام شدن کفش هایتان می شود. کفش های جیر خود را به تعمیر کار کفش بدهید، تا با بخار آب آنها را تمیز کند. همیشه به این نوع کفش ها اسپری ضد آب بپاشید.

 سعی کنید یک جفت کفش را در دو روز متوالی نپوشید. این کار نه تنها سبب باداوم تر شدن آنها می شود، بلکه امکان به وجود آمدن پینه و میخچهٔ پا را کاهش میدهد.

راهنمایی هایی برای بادوام تر کردن جوراب شلواری

 قبل از پوشیدن جوراب شلواری آنها را شب قبل در فریزر بگذارید. این کار باعث میشود که جوراب هایتان دیرتر پاره و یا در بروند.

 2/1فنجان نمک را با دو فنجان آب ترکیب کنید. جوراب شلواری جدید خود را در این محلول بخیسانید. بعد از مدت دو ساعت از آب در آورید و آب بکشید. بگذارید به همان حال خشک شود.

نمک، سبب محکم شدن بافت جوراب شده و در نتیجه دیرتر پاره شده و یا در میرود. توصیه: اسپری مو را به جوراب هایتان بزنید. این کار هم باعث بادوام شدن جوراب شده، و هم از به وجود آمدن الکتریسیتهٔ ساکن در آنها جلوگیری میکند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد