قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / عارضه فراموشی چیست؟
بیماری فراموشی
بیماری فراموشی

عارضه فراموشی چیست؟

 عارضه فراموشی چیست؟

انسان از روز خلقت تا آخرین لحظه ی مرگ تمامی قسمتهای مغز خود ,l سالم و دست نخورده حفظ میکند. مگر این که دچار بیماری های مخصوص جمجمه یا مغز گردد. اگر پیرمرد یا پیرزنی در اثر کهولت سن دچار نسیان و فراموشی شد، این حوادث در اثر خود مغز نمی باشد و علت از جای دیگری خواهد بود. یکی از دلایل مهم نسبیان و فراموشی، بیماری های دیگری است که انسان دچار آن می شود از قبیل ضعف عمومی، کمبود ویتامین های لازم بدن و ضعف دستگاہ گوارش۔ یبوست های مزمن و سایر امراضی که به تدریج روی هم انباشته شود به سیستم مغز و عملیات آن لطمه وارد میکند.

یعنی به طور خلاصه اگر در اثر نامنظم بودن گردش خون مواد شیمیایی ضروری درست به سلول های مغزی نرسد این دستگاه خود به خود دچار رخوت و رکود و ضعف می شود که نتیجه و حاصل این ضعف و ناتوانی هماننسیان و فراموشی میباشد. اگر انسانی یکباره دچار فراموشی گردد این امر مربوط به جمجمه بوده که یک نوع صرع به شمار میرود، اگر روی مرکز تخیلات و حافظیات اثر گذاشته باشد بیمار مطالب را زود فراموش میکند، دچار احساس خواب رفتگی، سنگینی در پشت سر و دچار خروج رطوبات دایم از دهان و بینی میشود که این گونه بیماری در افراد مسن بیشتر شایع است. به منظور درمان، افتیمون شامی و سنامکی و غاریقون از هر کدام ۱۰ گرم را با ۴۰ گرم تخم کافشه مخلوط کرده، بسیار نرم بسایید بعد با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کرده و هر صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق شربت خوری میل نمایید.

روش درمانی فراموشی با طب سنتی:

  • میخک، هل قراب، دارچین و زنجبیل از هر کدام ۱۰ گرم، کبابه ی چینی و مسطکی رومی از هر کدام ۲۰ گرم، همه را با هم مخلوط و با ۵۰۰ گرم عسل ترکیب کنید و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن میل کنید.
  •  شحم حنظل، تربد مجوف، سقمونیا و مقل ازرق از هر کدام ۵ گرم، افتیمون شامی ۱۰ گرم همه را مخلوط کرده و بسیار نرم بسایید. همه را با یک شیشه مربای بالنگ مخلوط کنید و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن نوشیجان کنید.
  •  بعد از هر غذای روزانه یک فنجان نوشابه کومبوچا بنوشید.
  •  اگر سرد مزاج هستید جوزهندی، زنجبیل، دار فلفل، دارچین و میخک از هر کدام ۱۰ گرم، صبر زرد ۵ گرم و مستکی رومی ۲۰ گرم همه را مخلوط کرده و بسیار نرم بسایید. بعد با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کنید و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری تناول نمایید.
  •  دارچین، زنجبیل، هلیله ی سیاه، شیطرج، فلفل سیاه، بابونه ی شیرازی و نخودالوند از هر کدام ۵ گرم، آمله مقشر، ثعلب و تخم های مغز میوه ی کاج از هر کدام ۱۰ گرم، همه را نرم بسایید بعد با ۲۰ گرم پودر نارگیل و یک کیلو مویز بی دانه ی کوبیده شده و یک کیلو عسل مخلوط کنید و هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.
  •  پودر عصارہی شیرین بیان را باپودر رازیانه مخلوط کرده، و به مدت ۳۰ روز هر صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق چای خوری از ان را قبل از غذا در دهان ریخته با کمی آب میل فرمایید. (این نسخه مخصوص زنان است و مردان نباید استفاده کنند.)

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *