عدس لطافت بخش روح و روشنی بخش قلب


عدس لطافت بخش روح و روشنی بخش قلب

عدس لطافت بخش روح و روشنی بخش قلب 

  عدس از خوردنیهایی است که در روح و روان انسان تاثیر شگفت دارد. یکی از مشکلات خانواده ها سرسختی فرزندان و لجبازی آنان است که سبب ساز ناراحتی والدین است، هر چند عوامل متعددی برای ناسازگاری قابل طرح است؛ ما بنا داریم از منظر تغذیه به حل این گونه معضلات و مشکلات بپردازیم. حدیثی از امام رضا ع  به عنوان نسخه ای شفابخش منقول است حضرت می فرمایند: بر شما باد عدس، زیرا آن مبارک و مقدس است دل را نرم و اشک را زیاد می نماید هفتاد پیغمبر آن را مبارک گردانیده اند که آخر آنها حضرت عیسی بن مریم ع است. دل نرم نشانه لطافت روح است و روح قابلیت پرواز در آفاق را دارد و اشک در حکم سوپاپ اطمینانی است برای تخلیه بحرانها و هیجانات روحی و از طرفی هم نشانه تواضع و فروتنی است، آنهایی که قلب سخت و محکمی دارند و یا از اشک بهره ای نبرده اند نشانه هایی از صفت زشت غرور و تکبر را که نوعی بیماری روحی محسوب می شود در دل دارند؛ چه بسا به این دلیل یا صدها دلیل دیگر در روایت آمده که یکی از پیامبران بنی اسرائیل از سختی دل و کمی اشک بر خداوند شکایت نمود به او وحی شد عدس بخور که قلب را نرم و اشک را زیاد می کند.آری گاهی عمل خیری از روح لطیفی سر میزند و یا قطره ای اشکی فرو می ریزد و آنچنان به انسان آرامش می دهد که روح را سرشار از شادی می کند.زنگ خطرا با کمال تأسف و تأثر در دهه های اخیر بعضی از مشاوران و روانشناسان کلامی غیرعلمی و غیر منطقی را متداول کردهاند؛ آنها مرتباً مراجعین خود را از گریه کردن بر حذر داشته و توصیه میکنند که در مراسم نیایش و روضه خوانی ها که همراه گریه است شرکت نکنند. این در حالی است که خواص گریه کردن، هم از نظر بروز احساسات و هم از نظر فیزیولوژی بدن انسان مورد قبول محافل علمی است.بر کسی پوشیده نیست که گاهی گریه کردن سنگینی غم و اندوهی به بلندای عظیم ترین کوه ها را از قلب انسان برمی دارد و او را آرام آرام به ساحل آرامش می رساند.

راهکارهای عملی

مادران بزرگواری که دغدغه سلامت روحی و جسمی فرزندان دلبند خود را دارند می توانند از خواص درمانی این موهبت الهی یعنی عدس بهره مند شوند. استفاده از عدسی در میان مردم شیوه های گوناگونی دارد و آنچه که متداول است سوپ عدس، عدس، عدس پلو و عدس برشته است. سوپ عدس که با شیر تهیه می شود از سوپهای مقوی و لذیذ و بسیار خوشمزه میباشد. عدسی در قدیم الایام از غذاهای قشر ضعیف جامعه بوده که با پیاز داغ، نعنا داغ و چند عدد سیر و کمی فلفل و ... .زردچوبه تهیه می شده این غذا کم هزینه ولی پرخاصیت است

عدس پلو

با افزودن مقداری عدس به برنج و کمی کشمش یک غذای ساده و مفید خواهید داشت؛ در بعضی روستاها، عدس را همانند گندم و شاهدانه تفت می دهند و از تنقلات بسیار خوب محسوب می شود. خوب است با قرار دادن عدس در سبد غذایی خود لطافت روح، نرمی دل و روحیه اطاعت پذیری را در خانواده بستر سازی نماییم تا فرزندان کمتر دچار لجاجت، موضع گیری های سرسختانه و عصبانیت شوند. جالینوس گوید: عدس در گرمی و خشکی معتدل است. در قانون آمده عدس خاصیت ترکیبی از قوای گیرنده و زداینده داشته و بادزاست. افراط در مصرف آن موجب خواب های پریشان می گردد.بنابراین افرادی که دارای مزاج سودایی هستند در مصرف آن دقت نمایند زیرا عدس مولد سودا بوده برای کسانی که از اسیداوریک بالایی برخوردارند زیانآور می باشد. عدس دارای مواد کانی، فسفر، سدیم، کلسیم، آهن و مس میباشد و از ویتامین های B1 و B2 نیز بهره مند است.      

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد