قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / عسل در درمان سرماخوردگی معجزه می کند…!!!
سرماخوردگی
سرماخوردگی

عسل در درمان سرماخوردگی معجزه می کند…!!!

عسل در درمان سرماخوردگی معجزه می کند…!!!

 

سرماخوردگی چیست ؟

سرماخوردگی (به انگلیسی: common cold) که با نام‌ نازوفارنژیت (nasopharyngitis)، رینوفارنژیت (rhinopharyngitis) و زکام حاد (acute coryza) نیز شناخته می‌شود، بیماری واگیردار مربوط به دستگاه تنفسی فوقانی است که عمدتاً بینی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

علائم سرماخوردگی

سرماخوردگی معمولاً با خستگی، احساس سرما، عطسه و سردرد آغاز می‌شود و با علائمی چون سرفه، گلودرد، آبریزش بینی و تب ادامه می‌یابد و معمولاً هفت تا ده روز بعد برطرف می‌شود و برخی علائم ممکن است تا سه هفته طول بکشد.

علت سرماخوردگی

بیش از دویست نوع ویروس عامل سرماخوردگی وجود دارد، با این حال راینو ویروس‌ها (که خود بیش از ۹۹ نوع مختلف شناخته‌شده هستند) متداول‌ترین عامل این بیماری هستند. ویروس‌ عامل بیماری می‌توانند تا مدت زمانی طولانی (برای راینو ویروس تا بیش از ۱۸ ساعت) در محیط زنده بمانند و ممکن است از دستان به چشمان و بینی که محل عفونت هستند، منتقل شوند. ویروس از طریق عطسه، سرفه و تماس با افراد یا اشیاء آلوده قابل انتقال به بدن است. برخی معتقدند که در معرض سرما قرار گرفتن باعث سرماخوردگی می‌شود و همین باعث شده که این نام را برای بیماری انتخاب کنند که البته این مطلب به اثبات نرسیده و رد شده است.

درمان سرماخوردگی

مخلوط عسل و آبلیمو ترش تازه به علت در برداشتن مقداری آنتیبیوتیک و مقادیر زیادی ویتامین ث و سایر ویتامین و مواد معدنی برای تسریع التیام انواع سرماخوردگی – گلو درد- عفونت گلو و شش و سرفه بسیار مفید و اثربخش است.

درمان سرماخوردگی شدید با خوردن سیب و عسل به مدت۲ تا ۳ روز

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *