قالب وردپرس درنا توس
خانه / عفونت با ایدز به چه شکل خود را نشان میدهد؟!
ایدز
ایدز

عفونت با ایدز به چه شکل خود را نشان میدهد؟!

عفونت با ایدز به چه شکل خود را نشان میدهد؟!

ایدز (سندرم نقصں ایمنی اکتسابی) توسط یک نوع ویروسں به نام HIV ایجاد می شود. همانگونه که در چند شماره پیش توضیح داده شد، راه های اصلی انتقال ویروس عبارتند از: تماس جنسی با فرد آلوده، استفاده از سوزن مشترک در معتادین، انتقال از مادر به جنین، و تزریق خون و فرآوردههای خونی آلوده به ویروس.

عفونت اولیه با ویروس میتواند بدون علامت بوده یا با علائم مشابه سرماخوردگی نظیر تب و بی حالی همراه باشد. دوره نهفتگی بیماری ماه ها تا سال ها به طول میانجامد و فرد ممکن است دچار کاهش وزن، تب، التهاب غدد لنفاوی، برفک دهانی و اسهال شود. تظاهرات بیماری با تمام دستگاههای بدن قابل مشاهده می باشد.

شکل کامل بیماری سالها پس از عفونت اولیه با HIV بروزمی نماید. بیماران به علت ضعف شدید سیستم ایمنی به انواع عفونتهای فرصت طلب و مرگبار و سرطانهای مختلف مبتلا می شوند. به یاد داشته باشید که تنها راه مبارزه با ایدز پیشگیری است زیرا داروهایی که مورد استفاده قرار میگیرند تنها برای تخفیف علایم بیماری و تا حدی افزایش طول عمر بیمار میباشند، به علاوه هزینه این داروها آنقدر بالا است که برای اکثریت افراد جامعه ما غیر قابل دسترسی می باشند.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *