قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / عفونت حاد کلیه چگونه ایجاد میشود؟!
عفونت حاد کلیه
عفونت حاد کلیه

عفونت حاد کلیه چگونه ایجاد میشود؟!

عفونت حاد کلیه چگونه ایجاد میشود؟!

عفونت حاد کلیه

عفونت حاد کلیه  ممکن است یک کلیه و یا هر دو را درگیر کند و از آن جا که میکروب های بیماری زا از طریق مجرای ادرار خود را به مثانه می رسانند، تثبیت عفونت بستگی به کیفیت سیستم های دفاعی مثانه خواهد داشت که این عوامل عبارتند از: مناسب بودن نحوه خروج ادرار و هماهنگی عضلانی در این زمینه، خاصیت ضدمیکروبی ادرار و عواملی که چسبندگی میکروبها را به سلولهای سطحی غیرممکن یا ممکن میسازند.

پس از آن که میکروبهای وارد شده به مثانه تکثیر یافتند و موجب ایجاد عفونت در آن شدند، این که عفونت بتواند از طریق میزنای خود را به کلیه ها برساند یا نه، بستگی به چند عامل دارد از جمله: توانایی بیماری زایی میکروب، برگشت ادرار از مثانه به کلیدها، کیفیت میزان انقباض مثانه و درجه حساسیت کلیدها نسبت به عفونت.

علائم معمولی در عفونت حاد کلیه عبارت است از: لرزش تکان دهنده، تب متوسط تا شدید، درد دائمی یک طرفه یا دو طرفه در پهلوها، تکرر ادرار، شب ادراری، بی اختیاری در ادرار، سوزش ادرار، بی حالی و ضعف شدید، تهوع، استفراغ و گاه حتی اسهال، در عفونت حادکلیه در کودکان کم سن و سال، اغلب از درد مبهم در شکم شکایت می شود.

کلیه ها که ادرار را تولید می کنند .

لوله های میزنای که ادرار را از کلیه ها به مثانه انتقال می دهند .

پیشابراه که لوله باریکی است که ادرار از این طریق به خارج از بدن هدایت می شود .

دستگاه ادراری در واقع به دو قسمت تقسیم می شود . قسمت تحتانی که شامل مثانه و پیشابراه می باشد و قسمتهای بالاتر از مثانه نیز دستگاه ادراری فوقانی نامیده می شود . اکثریت عفونت های ادراری در قسمت تحتانی ایجاد می شود . چرا که ورود میکروبها به این قسمت سریعتر و راحت تر می باشد . در بانوان بعلت شکل دستگاه تناسلی – ادراری ، عفونتهای ادراری بسیار شایعتر است . عفونتهای ناحیه تحتانی معمولاً مشکلات جدی ایجاد نمی کنند .

مطلب پیشنهادی

عفونت کلیه چیست

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!   ادرار به طور طبیعی ضد عفونی شده و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *