قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای استخوان مفاصل و ماهیچه ها / عفونت قارچی پا را چگونه معالجه کنیم؟
عفونت قارچی پا
عفونت قارچی پا

عفونت قارچی پا را چگونه معالجه کنیم؟

 عفونت قارچی پا را چگونه معالجه کنیم؟

عفونت قارچی پا

این بیماری بیشتر مخصوص پای ورزشکاران است. این نوع عفونت قارچی پا باعث ایجاد شکاف،زخم  خارش در پوست بین انگشتان پا می شود. پوشیدن کفش های سربسته برای یک مدت طولانی یک عامل خطر در این نوع بیماری است. بیماری پای ورزشکاران که کچلی پا هم نامیده می شود، یک عفونت قارچی شایع پاها به شمار می رود که به ویژه پوست بین انگشتان پارامبتلا می سازد. این در شرایط گرم و مرطوب رشد می کنند به وجود آید.

این بیماری اغلب پای سربازان، ورزشکاران و همچنین نوجوانان و بالغین جوانی که مثل ورزشکاران تمایا به پوشیدن کفش هاسی سر بسته به مدت طولانی دارند و زیاد عرق می کنند را درگیر می کند. در کودکان نادر است. پای ورزشکاران میتواند در نتیجه  پابرهنه راه رفتن در مناطق آلوده ای که گرم و مرطوب هستند، مثل رختکن ها و کنار استخرها ایجاد شود.

علایم عفونت قارچی پا

بیماری پای ورزشکاران بیشتر از همه بین انگشتان چهارم و پنجم پا ایجاد می شود و علایم زیر را به وجود می آورد

• نواحی شکاف دار، زخمی و خارش دار برروی پوست

• پوست چین دار، سفید و مرطوب

گاهی عفونت به کف پا یا کناره های پا انتشار می یابد یا ناخن های انگشتان پا را مبتلا میکند، که در این صورت ناخن ها زرد و ضخیم و شکننده می شوند. افرادی که دچار بیماری پای ورزشکاران هستند، بیشتر مستعد عفونت حلقه  کرمی کشاله ران که یک عفونت قارچی دیگر است می باشند.

درمان عفونت قارچی پا

ناحیه مبتلا را میتوان با استفاده از یک فرآوردهای ضدقارچی، بدون نیاز به نسخه که باید حداقل روزی ۲ بار آن را به کار برد، درمان کرد. نکته  مهم این است که باید دارو راحتی برای چند روز پس از برطرف شدن علایم ادامه دهید تا از ریشه کن شدن عفونت اطمینان خاطر پیدا کنید. اگر فرآورده های بدون نسخه کمکی نکرد یا شما از تشخیص بیماری مطمئن نبودید باید با پزشک مشورت کنید. جهت پیشگیری از عود عفونت باید پاهایتان را حداقل روزی یک بار بشویید، در صورتی که زیاد عرق می کنید، تعداد دفعات شستن باید بیشتر شود و نیز باید بین انگشتان پاراکاملاً خشک کنید. در منزل پوشیدن کفش های پنجه بازیا پابرهنه راه رفتن ممکن است کمک کننده باشد

مطلب پیشنهادی

راشیتیسم

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟   راشیتیسم عبارت است از نقص و خلل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *