قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / عفونت مجرای اسپرم چیست؟!
عفونت مجاری اسپرم
عفونت مجاری اسپرم

عفونت مجرای اسپرم چیست؟!

عفونت مجرای اسپرم چیست؟!

عفونت مجرای اسپرم

اگر مجرای اسپرم دچار عفونت شده باشد، علایم آن عبارتند از: احساس وجود ادرار واحساس ادرار کردن، با احساس گرمی و التهاب، سوزش شدید در آلت، خروج عفونت و تحریکات داخلی مجرا به صورت تیر کشیدن یا فرو رفتن میل های در مجرای ادرار.

برای درمان آن باید آب فراوان و مایعات بسیار بنوشید، همچنین می توانید آب تخم ترشک و شیره تخم کافشه و آب اسپرزه خیسانده شده را مخلوط کنید و به جای آب بنوشید. تخم خیارین، مغز تخم هندوانه، مغز تخم گرمک و مغز تخم کدو را بکوبید و با شیره تخم خرفه و شربت بنفشه و لعاب اسپرزه مخلوط کنید و هر روز صبح ناشتا بنوشید.

در این‌جا می‌خواهیم درباره عفونت مجاری ادراری در سطح خفیف در مردان صحبت کنیم، خصوصاً پروستات (که به آن التهاب مزمن پروستات هم گفته می‌شود). این مساله با التهاب شدید پروستات فرق می‌کند که معمولاً به خاطر عفونت حاصل از رشد سریع باکتری‌ها ایجاد می‌شود. علائم التهاب شدید پروستات عموماً شامل این موارد است:
سرماخوردگی
تب
افزایش تکرر ادرار
افزایش سوزش حین ادرار
عدم توانایی در خالی کردن مثانه
التهاب شدید پروستات را باید فوراً درمان کرد، چرا که زخمی که خیلی سریع از یک عفونت ایجاد می‌شود می‌تواند مجرای انزالی را مسدود کند، در واقع این بخش کوچکی است که به اسپرم‌ها این امکان را می‌دهد تا در حین انزال با مایع منی ترکیب شود. در این‌جا باید به نکته‌ای اشاره کرد: بسیاری از افراد دارای عفونت‌های خفیف و مزمن هستند که بخشی از علائم آن عبارتند از تکرر گاه‌به‌گاهی ادرار، خستگی خفیف اما مزمن، درد بی‌حسی در کمر، بیضه‌ها یا منطقه مثانه، و یا در کل بدون علائم. تحقیقات اخیر نشان داده که ۳۲ درصد از افرادی که از علائم ادراری شکایتی نمی‌کنند دارای عفونت‌هایی در مراحل ابتدایی یا التهاب پروستات هستند. از طرفی می‌دانیم که التهاب پروستات باعث افزایش میزان آنتی‌ژن ویژه‌ی پروستات (PSA) می‌شود.

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *