قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / عفونت مخمری یا قارچی را بهتر بشناسید…
عفونت مخمری
عفونت مخمری

عفونت مخمری یا قارچی را بهتر بشناسید…

عفونت مخمری یا قارچی را بهتر بشناسید…

عفونت مخمری چیست؟

عفونت مخمری نوعی التهاب چرکی متداول واژن است که به وسیله ارگانیسم به نام اندیداآلبیکانس ” که در واژن به صورت طبیعی یافت می شود، ایجاد می گردد. از نشانه  این آلودگی خارش شدید واژن (مهبلی) و ترشحات سفید است که بوی گرد مخمر را داشته و  شباهت زیادی به نوعی پنیر روستایی دارد. نشانه  دیگر سطح آماسیده و قرمز شده واژن، حس سوزش به هنگام دفع ادرار و ارتباط جنسی است. عفونت واژنی نام گوناگون دارند با این وجود در یک مسأله مشترک هستند و آن این که واژن را آلوده می کنند و میلیونها زن را گرفتار میسازند. به طوری که علت مراجعه بیش از یک سوم مراجعه کنندگان به متخصصین امراضی و ناراحت زنانه، ترشحات و تراوشات مهبل است که یکی از نشانه شایع عفونت قارچی میباشد.

علائم عفونت مخمری 

آمیزش به علت درد و سوزش اجتناب کند.

در محیط کار نتواند درست وظیفه خود را انجام دهد.

ارتباط پزشک و بیمار دچار اختلال شود.

فرد مورد تهمت اطرافیان قرار گیرد.

گاه ممکن است به بیماری روان رنجوری و روانپریشی مبتلا شود.

اختلالات دستگاه تناسلی موجب وحشت و ترسی و احساس گناه جامعه شود.

به علت عدم ارتباط صحیح آمیزشی زن و مرد دچار انواع مشکلات جسمی و روحی خانوادگی شوند. دکتر روزالینه هولی (متخصص معالج) میگوید: «هنگام درمان زنان مبتلا متوجه شده ام که این گروه، بسیار عصبی و زودرنج هستند و با کوچکترین فشاری از پا در می آیند. زنان مبتلا از اختلالات خانوادگی شدیداً رنج میبرند وسیاری از آنها متارکه کرده و مطلقه شده اند و چون این عارضه روی روابط جنسی زوجین اثر می گذارد بسیاری از زنان مجرد از تن دادن به ازدواج خود داری میکنند زیرا گرفتار عفونت مهبل هستند و به همین دلیل نمی توانند ازدواج کنند.در این افراد خارش شدید بوده و آنها برای رفع خارش متوسل به خاراندن می شوند که این کار موجب خونریزی دستگاه تناسلی شده و به تدریج آن نواحی ساییده می شود و به زخم مزمن  تبدیل میگردد.نیمی از زنان جهان به عوارضی از این قبیل مبتلا هستند. آنها باید با توکل به خدا و به دست آوردن آگاهی  لازم و رعایت درمان گیاهی و طبیعی، خود را از شر این گرفتاری رها کنند

علت عفونت مخمری

در واژینال زنان ، ترکیب مخمر و باکتری وجود دارد ، اما تعادل آن بسیار مهم می باشد.اگر مخمر بیشتر شکل بگیرد ، عفونت مخمری نیز بیشتر می شود.باکتری  در واژینال اسیدی تولید می کنند که رشد بیش از حد مخمر را کنترل می کنند ، اما وقتی این تعادل به هم می ریزد ممکن است باعث به وجود آمدن عفونت مخمری شود.

درمان خانگی عفونت مخمری 

آب قره قاط

مشهورترین درمان خانگی برای درمان عفونت  مخمری ، همچنین دیگر اختلالات واژینالی همان آب قره قاط می باشد.این توت ساده حاوی ترکیبات آنتی باکتری و ضد قارچی می باشد که می تواند ترکیب باکتری و مخمر را در واژینال به حالت تعادل برساند.هر روز دو الی سه لیوان آب قره قاط بنوشید که بسیار شفابخش می باشد.

سرکه سیب

سرکه سیب حاوی ترکیبات ضد قارچی می باشد که می تواند سریعا بر عفونت مخمری شما تاثیر بگذارد .سرکه سیب در اکثر فروشگاه به راحتی قابل دسترس می باشد.می توانید سرکه سیب را به آب اضافه کنید و روزی یک الی دو لیوان بنوشید.حتی می توانید آن را داخل وان بریزید و با آب پر کنید سپس روی آن بنشینید که تاثیر بیشتر هم دارد.

سیر 

سیر حاوی ترکیبات ضد قارچی ، ضد باکتری و آنتی اکسیدان می باشد که می تواند باعث نرمال شدن تعداد باکتری  و مخمرها در واژینال شما شود.به دو روش می توانید از سیر برای درمان عفونت مخمری استفاده کنید :یا هر روز چند حبه از آن را میل کنید و تا زمان بهبود به خوردن ادامه دهید یا اینکه کمی از سیر را له کنید و به طور مستقیم روی محل عفونت قرار دهید.

روغن نارگیل

به دلیل اینکه روغن نارگیل حاوی ترکیبات ضد قارچی و ضد التهابی می باشد، یکی از بهترین درمان  برای درمان عفونت مخمری محسوب می شود.می توانید چندین بار در روز روغن نارگیل را چجندین بار روی محل عفونت بمالید .چند روز بعد اثری از عفونت نخواهد بود.

روغن درخت چای

درخت چای به عنوان یکی از بهترین درمان برای عفونت مخمری در استرالیا و اطراف آن به خوبی ثابت شده است.آنقدر اثر خوبی دارد که فقط مقداری از آن کفایت می کند.کافیست چند قطره از آن را داخل تامپون قرار دهید و روی محل عفونت قرار دهید .طی چند روز عفونت از بین می رود.

اسید بوریک

زنان باردار نباید به هیچ وجه از این روش استفاده کنند.اما دیگر زنان می توانند چند قطره بوریک اسید را داخل آب بریزند و محل عفونت را با آن بشوینند.

ماست

ماست حاوی پروبیوتیک می باشد که می تواند ترکیب مخمر و باکتری را در واژینال به حد نرمال برساند.می توانید ماست را به طور مستقیم روی محل عفونت قرار دهید یا ماست را به طور روزانه وارد رژیم غذایی خود کنید.

زیرپوش پنبه ای

باکتری  عاشق محیط گرم هستند، بنابراین برخی زیرپوش  می توانند عفونت را شدیدتر کنند.زیرپوش پنبه  بهترین گزینه برای پیشگیری از رشد این مخمرها می باشد.می توانید برای مدتی زیرپوش نپوشید تا مخمر جایی برای رشد کردن نداشته باشند.

کاهش استرس

هر قسمت از بدن به ذهن مربوط می باشد و تحقیقات نشان داده است که استرس می تواند باعث به وجود آمدن عفونت مخمری مزمن شود.اگر مبتلا به عفونت مخمری مرمن هستید می توانید به کلاس  یوگا، طب سوزنی و آروماتراپی بروید که به تعادل سیستم ایمنی بدن شما بسیار کمک خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی

دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول   – توجه داشته باشید اهمیت دندانهای شیری به نوبه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *