قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / عفونت های قارچی و اختلالات بدن
عفونتهای قارچی
عفونتهای قارچی

عفونت های قارچی و اختلالات بدن

عفونت های مزمن و اختلالات بدن

به هیچ وجه نباید شیرینی بخورید؛ زیرا یکی از عوامل مهم رشد مخمرها و قارچها، مواد قندی و شیرین ست.  (دکتر نائومی)

طبق تحقیقات انجام شده، بسیاری از اختلالات بدن ناشی از عفونتهای مزمن کاندیدیایی  است. محققین بر این باورند که وجود انبوه قارچ های عفونتزا در واژن، سبب تولید سم هایی میشود که وارد جریان خون شخص می شود. وجود بیش از حد سم و آنتی ژن در داخل سیستم خونی سبب میشود قوای ایمنی طبیعی و دفاعی بدن زایل شود. بدین ترتیب بدن نمیتواند در برابر هجوم ویروس ها، میکروب ها و باکتری های مضر از خود مقاومت نشان دهد؛ در نتیجه دستخوش اختلالات و ضایعات سنگینی می شود. این ضایعه کاندیداآلبیکانس مزمن چند سیستمیخوانده میشود.  اختلالات و نارسایی های ناشی از این امر، بسیار زیاد است و ما تنها به تعداد محدودی از.

آنها اشاره می کنیم. از جمله این عوارض آکنها”، آلرژی و حساسیت، تشویش و اضطراب ،  تنگی نفس (آسم)، حساسیت در برابر مواد شیمیایی، یبوست، افسردگی، اسهال، گوش درد، خواب پریشان و آشفته، ناباروری، حساسیت های نامعقول و پرخاشگری، رخوت و سستی، مقاربت  دردناک، عدم علاقه به مسایل جنسی، ضعف عضلانی، اشتهای ضعیف، سرفه های پوسته، سندروم پیش از قاعدگی، واژینیت  عود کننده، کولون اسپلتیک (اسپاسم های روده  بزرگ) و حساسیت های پوستی هستند.

برای درمان عوارض بالا، باید زمینه ها و عوامل مساعد کننده قارچ های عفونت زای واژن را در بدن از بین ببریم.

راههای از بین بردن قارچ های عفونتزای واژن عبارتند از:

  • از مصرف داروهای آنتی بیوتیک، جز در مواقع ضروری اجتناب کنید.
  • – مواد قندی را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • – ازنان سفید و برنج سفید اجتناب کنید.
  • از مواد کافئین دار و محرک، مانند چای، قهوه، نوشابه پرهیز کنید.

مبارزه با عفونت های قارچی

چهار اصل اساسی در مبارزه با عفونتهای قارچی عبارتند از:

۱) میزان قارچ ها را در بدن کاهش دهید.

۲) بر میزان باکتریهای مفید بدن بیفزایید.

۳) عوامل مساعد کنندهٔ یورش های قارچ ها را در بدن کاهش دهید.

۴)سلامتی عمومی خود را تقویت کنید.

– بدون شک کاندیدا خواهان غذاهای هیدروکربنه زیاد و پرچرب و شیرین است. وقتی قندهای ساده مصرف میشود قند خون (گلوکز) به سرعت بالا میرود؛ در نتیجه بدن نیز انسولین تولید میکند تا گلوکز را به سلولها برساند. هنگامی که قند خون خیلی بالاست سلولهای مدافع سیستم ایمنی با مصونیت نیمه فلج هستند؛ یعنی کارآیی آنها کم میشود درنتیجه وقتی این مسئله تکرار شد در وضع دفاعی بدن ما سبب می شوند که قارچ ها فرصتمناسبی به دست آورند و تکثیر پیدا کنند. آن وقت قندهای تصفیه شده غذای ایده آل مخمرها می شوند و با مصرف آنها سلولهای مخمر رشد پیدا میکنند و به سرعت در تمام بافت ها تکثیر می شوند. به این ترتیب خورد. غذای قندی سبب تکثیر بیشتر می شود؛ به علاوه اگر هیدروکربن ها در موقع هضم به طور کار جذب شوند، مقدار زیادی از آنها در روده کوچک باقی می مانند و یک بار دیگر محیط مناسب برای تخمیر فراهم میشود. به طور خلاصه عفونت کاندیداسبب تضعیف توانایی بدن میگردد و قدرت دفاعی بدن درمقابل آن به هدر میرود. توجه کنید: تکرار هر نوع استرسی نیز میتواند سیستم دفاعی را تضعیف کند. آنتی بیوتیکها از یک طرف باکتریها را میکشند و از طرف دیگر سیستم دفاعی بدن را ضعیف میکنند.

استروئیدها (کورتن) و داروهای مشابه، سیستم دفاعی بدن را تعمداً تضعیف میکند.

عفونتهای قارچی، خود سبب نابودی بیش از حد منیزیم و ویتامین B6 در بدن میگردد. به طوری که کمبود این دو عنصر در این بیماران عمومیت دارد. کمبود این دو عنصر با استرس و تضعیف سیستم ایمنی و در نهایت سبب افزایش عفونتها می شود.

 

مطلب پیشنهادی

دندان قروچه

درمورد دمدون قروچه چه می دانید …؟

درمورد دمدون قروچه چه می دانید …؟   دندان قروچه عبارتند از 1- سایش دندانها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *