علائم افتادگی دریچه میترال چیست؟


علائم افتادگی دریچه میترال چیست؟

علائم افتادگی دریچه میترال چیست؟

«پرولاپس» یا افتادگی دریچه میترال (P.V.M) معمولاً به صورت (مادرزادی است ولی می تواند علل دیگری مثل روماتیسم قلبی یا همواره با سایر بیماریهای قلبی باشد در مطالعات انجام شده بین ۱۵ - ۵ درصد و گاهی تا ۳۳٪ افراد جامعه میتلا بوده اند.

علائم نوع کلاسیک افتادگی میترال عبارتند از:

۱) دردهای پراکندهقفسه سینه که میتواند در زمان استراحت ایجاد شود۲) تپش قلب۳) گاهی تنگی نفس.درمان: اطمینان خاطر دادن به بیمار- مصرف دارو برای جلوگیری از بی نظمی ضربان قلب- پیشگیری از عفونت دریچه (خصوصاً اگر نارسائی میترال وجود داشته باشد)ملاحظه کلی: پرولاپس میترال پہ شرط تشخیصں صحیح با اکو کاردیوگرافی خطرناک نیست.

چرا درد قلبی را آنژین می گویند مگر آنژین به معنی گلودرد نیست؟

بله! اصطلاح آنژین به معنی درد و تألم است و چون در مورد قلب احساس درد و گرفتگی در قفسه سینه در اثر کم رسیدن اکسیژن به عضله قلب ایجاد می شود به آن «آنژین صدری» گفته می شود و گاهی به اختصار به آن آنژین هم گفته می شود که مشخصات قلبی آن مؤیدآنژین صدری است.با چه علائمی می توان متوجه شد که فرد به عارضه افتادگی دریچه قلب مبتلا شده است؟ از علائم افتادگی دریچه قلب می توان به اضطراب، ناراحتی های فکری، تپش قلب، درد غیر اختصاصی در ناحیه قلب که به صورت نقطه ای و گذرا دیده می شود، اشاره کرد.درد اختصاصی قلب به چه دردی گفته می شود؟ درد اختصاصی قلب پشت جناق سینه منتشر می شود و با علائم دیگری همراه است.از چه زمانی خطر افتادن دریچه قلب افراد را تهدید می کند؟ این مشکل از زمان تولد در نوزاد وجود دارد و ارثی است، ولی علائم بالینی آن در دوران دبستان و دبیرستان تظاهر پیدا می کند.این علائم چگونه تظاهر پیدا می کند؟ این افراد موقع ورزش، دچار تپش قلب و درد در ناحیه قفسه سینه می شوند. به طور کلی می توان گفت این کودکان حساس و مضطرب هستند و در مواقع امتحانات در مدرسه، اضطراب داشته و تحریک پذیر هستند.این بیماری در زنان بیشتر دیده می شود یا در مردان؟ زنان بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند و مستعدتر هستند، زیرا طبع ظریف تر و لطیف تری داشته و به علت احساسات شان، زودتر گرفتار خواهند شد. زنان باردار مبتلا به افتادگی دریچه میترال باید هنگام زایمان و جراحی، از آنتی بیوتیک استفاده کنند افتادگی دریچه قلب چه مشکلاتی را به لحاظ جسمی برای فرد به وجود می آورد؟ در اثر افتادگی دریچه قلب یا شل بودن آن، دریچه قلب به میزان کافی نمی تواند در برابر فشار بطن چپ مقاومت داشته باشد و هنگام انقباض، کش آمده و به طرف دهلیز چپ تحدب پیدا می کند. در مواقع شدیدتر این مسئله باعث می شود که هر دو «لت» دریچه میترال نتوانند با هم تعادل برقرار کنند و به این علت نارسایی میترال به وجود می آید.افتادگی دریچه میترال چند نوع است؟ افتادگی دریچه میترال به دو دسته با نارسایی و بدون نارسایی میترال تقسیم می شود. در افتادگی دریچه میترال بدون نارسایی هیچ خطری فرد را تهدید نمی کند و هنگام مراجعه به دندانپزشکی فرد نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک ندارد، ولی افرادی که دچار نارسایی میترال همراه با افتادگی دریچه قلب هستند، هنگام انقباض قلب خون مختصری به دهلیز چپ آنها وارد می شود. این مسئله موجب می شود تا دریچه میترال تحت فشاری نامتناسب قرار بگیرد و در این حالت فرد مستعد می شود تا میکروب ها روی لت دریچه قلبش بنشینند و ایجاد عفونت کنند. به این علت این افراد باید هنگام جراحی، دندانپزشکی، مشکلات مربوط به دستگاه گوارش و.‎.. حتماً آنتی بیوتیک استفاده کنند.نکته دیگر که باید به آن اشاره کنم این است افرادی که نارسایی دارند، درجات مختلفی از این بیماری را شامل می شوند و در یک رده از ریسک بیماری عفونی قرار ندارند و این مسئله به شدت به نارسایی میترال قلب آنان بر می گردد. هر چه شدت نارسایی بیشتر باشد، خطر ایجاد عفونت دریچه ای بیشتر خواهد بود. در مواقعی که شدت نارسایی زیاد است، بیمار نیاز به ترمیم یا تعویض دریچه قلب پیدا می کند.بارداری روی دختران یا زنانی که دچار این بیماری هستند، خطرناک نیست؟ بارداری مشکل ساز نیست، ولی باید تحت نظر باشند، زیرا در صورت بارداری تپش و درد در ناحیه قلب آنها بیشتر می شود و بر میزان اضطراب آنها اضافه می کند. این دسته از زنان همین طور باید هنگام زایمان و جراحی، از آنتی بیوتیک استفاده کنند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد