علائم زایمان زودرس


علائم زایمان زودرس

 علائم زایمان زودرس

 

انقباضات مربوط به درد زودرس زایمان منظم، ثابت، و اغلب ناراحت کننده است. معمولا با احساسی مشابه با گرفتگی های عضلانی شدید در دوره ی ماهانه شروع می شود. (برخلاف انقباضات برکستون - هیکس که منظم و پایدار نیست، و معمولا ناراحت کننده هم نیست.

درد زودرس زایمان همچنین می تواند با افزایش ترشح مخاطی، خونریزی و چکیدن مایع آمنیوتیک در ارتباط باشد. تشخیص سریع و به موقع درد زودرس زایمان، حائز اهمیت است. داروهایی که برای متوقف کردن درد زودرس تجویز می شود، در صورتی که دهانه ی رحم کمتر از ۳ سانتیمتر باز شده باشد، به خوبی مؤثر واقع می شود. اگر درد زایمان بعد از ۳۵ هفتگی اتفاق بیفتد، احتمالا پزشکتان در متوقف کردن انقباضات شما کاری انجام نمی دهد، مگر در شرایط نادر (مانند عدم کنترل دقیق دیابت)

چنانچه متوجه انقباضات منظم، ناراحت کننده و مداوم شديد (بیش از ۵ یا ۶ بار در ساعت و هنوز ۳۵ تا ۳۶ هفته از بارداریتان نگذشته است، با پزشک خود تماس بگیرید. تنها راه برای تشخیص اینکه با درد زودرس مواجه شده اید یا نه، انجام معاینه است. همچنین اگر فکر می کنید دچار پارگی غشاء (پاره شدن کیسه ی آب شده اید، یا با هرگونه خونریزی مواجه شدید، فورا به پزشک خود تلفن کنید.

زمانی که بچه دیر می کند فکر می کنید ۴۰ هفتگی تقریبأ زمانی مشخص برای به دنیا آمدن بچه است. ولی در حقیقت، فقط در حدود ۵ درصد از خانم ها در تاریخ زایمان خود وضع حمل می کنند. هشتاد درصد بین ۳۷ تا ۴۲ هفتگی وضع حمل می کنند، که دورهی کامل در نظر گرفته شده است. ده درصد حتی تا ۴۲ هفتگی هم وضع حمل نمی کنند.

به این بارداری ها، بارداری های به تعویق افتاده یا دیرتر از دوره گفته می شود. زمانی، این بارداری ها اغلب فقط به خاطر تخمین نادرست زمان زایمان بود. ولی امروزه، با گسترش استفاده از سونوگرافی، تعیین تاریخ زایمان کاملا دقیق است. مخصوصا سونوگرافی ای که در سه ماهه اول انجام می شود بسیار دقیق است؛ معمولا سه یا چهار روز جابه جا می شود. ولی برخلاف آن، سونوگرافی در سه ماهه ی سوم ممکن است دو تا سه هفته تفاوت داشته باشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد