قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای استخوان مفاصل و ماهیچه ها / علائم غده مثانه چیست؟!؟!
غده مثانه
غده مثانه

علائم غده مثانه چیست؟!؟!

علائم غده مثانه چیست؟!؟!

تومور یا غده مثانه

اکثر این تومورها در ابتدا به صورت سطحی و مانند یک زگیل رشد میکنند که به آنها پایلوما” گفتهمی شود. این تومورها از مخاط پوشاننده دیواره مثانه رشد کرده و به سمت حفرهای مثانه کشیده می شوند. تومورهای مثانه در آقایان سه برابر خانم ها شایع تر می باشد. تومورهای مثانه را تماماً با فرضاین که سرطانی هستند درمان می کنند.

علل ایجاد تومورهای مثانه

بیش از ۵۰٪ موارد تومورهای مثانه در افرادی دیده می شود که سیگاری هستند. همچنین از هر ۶ نفری که به تومورهای مثانه دچار می شوند یک نفرشان در کارخانه  لاستیک سازی یا رنگ سازی کار می کند. کارگران این کارخانه ها مستعد ابتلا به تومورهای مثانه هستند زیرا این افراد با مواد سرطان زا که جذب بدن شده و از طریق ادرار دفع می شود سر و کار دارند  بنابراین مواد سرطانزا در هنگام خروج از طریق ادرار با دیواره مثانه تماس پیدا کرده و باعث رشد غیرطبیعی  بافت ان و در نتیجه ایجاد سرطان می شود  عات زمینه ای بروز تومورهای مثانه هنوز شناخته نشده است.اما احتنال اینکه این وضعیت ارثی باشد در حال بررسی است. در بعضی مناطق جهان ابتلاء به نوعی انگل به نام شیستوزوما یک علت شایع بروز سرطان مثانه می باشد.

علائم تومورهای مثانه

تومورهای مثانه در ابتدا هیچ گونه علایمی را ایجاد نمی کنند اما بعد از مدتی ممکن است علایم زیر ایجاد شوند:

– وجود خون در ادرار

-درد مبهم در پایین شکم

– اشکال در دفع ادرار

اگر جلوی جریان ادرار تا حدودی گرفته شود، باقی ماندن ادرار در مثانه ممکن است باعث بروز عفونتهایی در مجاری ادراری شود. تومورهای بزرگ ممکن است به طور کامل جلوی خروج ادرار از مثانه را گرفته و باعث احتباس ادراری شوند. اگر تومورهای مثانه را درمان نکنیم، سرطان ممکن است به قسمتهای مجاور مثانه نیز انتشار یابد. همچنین سلول های سرطانی می توانند از تومور جدا شده و از طریق خون، خود را به سایر قسمتهای بدن برسانند.

مطلب پیشنهادی

راشیتیسم

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟   راشیتیسم عبارت است از نقص و خلل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *