قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / علائم مالیخولیا از پرخونی
مالیخولیا از پرخونی
مالیخولیا از پرخونی

علائم مالیخولیا از پرخونی

علائم مالیخولیا از پرخونی  

مالیخولیا از پرخونی:

علائم مالیخولیا که ناشی از پرخونی است عبارتند از: اختلال در ذهن، خنده ی زیاد، قرمزی پوست صورت و چشم ها، پرخونی عروق، سنگینی سر، تندی تنفس، تمایل پوست بدن به سرخی و قرمزی، کسانی که خونشان زیاده میکند «هماتوکریست » و فشار خون شان بالاست اول باید حجامت کنند و یا از بازوی چپ مقداری از خون خود راکم کنند و نیز باید ازخوردن کلم، گوشت بز، بادنجان، عدسی، باقلا، غذاهای شور و تخم مرغ پرهیز نمایند. ضمناً می توانید ۱۰ گرم گل نیلوفر، ۲۰ گرم گل گاوزبان، ۳۰ گرم گل بنفشه، ۴۰ گرم سه پستان و ۵۰ گرم عناب را مخلوط کرده و نیم کوب کنید، بعد ان را به پانزده قسمت مساوی تقسیم و هر قسمت را شب در یک ونیم لیوان آب جوش بخیسانید و صبح در همان آب بجوشانید تا آب آن به حدود نصف رسد. سپس آب آن را صاف و شیرین کرده، بنوشید.

تفاله ی آن را مجدداً در یکدونیم لیوان آب جوش بخیسانید و هنگامی که آب آن به نصف رسید آن را صاف و شیرین کرده و بنوشید. پس از تمام شدن داروی فوق به مدت هفت روز، هر روز صبح قبل از صبحانه و شب قبل از شام هر مرتبه ۲ گرم افتیمون کوبیده شده را با یک لیوان سرخالی شیر مخلوط کرده بعد لیوان را با سکنجبین پر کنید و بنوشید. بعد از صبحانه و پس از شام شب نیز هر مرتبه ۵ گرم گل بنفشه را با مقداری نبات بجوشانید و اب صاف کرده ی آن را بنوشید. مصرف مربای بالنگ هم بسیار نافع است. در صورتی که این بیماری با بی خوابی همراه باشد، پوست هلیله ی زرد، پوست هلیله ی کابلی، هلیله ی سیاه و امله مقشر از هر کدام ۳۰ گرم، را با هم مخلوط و نرم بسایید بعد آن ها را با ۵۰۰ گرم عسل بدون موم مخلوط کنید و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری میل کنید.

روش درمانی مالیخولیا :

  • اگر بدن ضعیف باشد باید افتیمون و گل محمدی از هر کدام ۱۰ گرم، گل بنفشه، گل گاوزبان و رازیانه از هر کدام ۲۰ گرم، بادرنجبویه ۴۰ گرم، همه را پس از مخلوط کردن نیم کوب کرده و به ۳۰ قسمت مساوی تقسیم کنید. صبح و شب هر مرتبه یک قسمت از آن را در یک اونیم لیوان آب بجوشانید و هنگامی که آبش به حدود نصف رسید آن را صاف و شیرین کنید و میل نمایید
  •  سنامکی ۲ گرم، پوست هلیله یی زرد ۳ گرم، شاه تره، افتیمون شامی و بسفایج از هر کدام ۵ گرم، پرسیاوشان، اسطو خداوسی هندی از هر کدام ۱۰ گرم، گلی بنفشه و بادرنجبویه از هر کدام ۱۵ گرم، سه پستان ۳۰ گرم، همه را مخلوط کرده و نیم کوب کنید. بعد ۴۰ گرم مویز را هم جداگانه به وسیله ی قیچی ریز ریز، همراه با ۲۵ گرم پودر شیرین بیان همه را با هم مخلوط و به ده قسمت لیوان آب جوش بخیسانید و صبح در همان آب بجوشانید تا آب آن تقریباً نصف شود. آب آن را صاف کرده و قبل از صبحانه بنوشید. تفالهای آن ,l مجدداً در یک اونیم لیوان آب جوش خیسانده و شب در همان آب را صاف و شیرین ساخته قبل از صرف شام بنوشید. ضمناً از انگور شیرین و کاملاً رسیده، سیب درختی، هندوانه، خربزه، ماست گاو، دوغ، آب دوغ خیار حریرهای بادام بیشتر استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *