قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / علائم میگرن را بهتر بدانیم ….
میگرن
میگرن

علائم میگرن را بهتر بدانیم ….

علائم میگرن را بهتر بدانیم ….

میگرن چیست؟

میگرن سردرد شدید است که می‌تواند بصورت ضربه و تپش در سر رخ‌دهد و ممکن‌است باعث، حالت تهوع، استفراغ و حساسیت شدید به نور و صدا شود. حملات میگرنی می‌تواند باعث درد شدید در سر شده و برای ساعت‌ها و یا روزها باقی بماند و آنقدر شدید بوده که فرد بخواهد فقط درجایی ساکت و تاریک دراز بکشد و بخوابد. بعضی از انواع بیماری میگرن، ممکن‌است همراه با علائم حسی هشداردهنده، چون صاعقه‌ و فلاش‌ نور،  نقاط کور و یا سوزن‌سوزن شدن دست‌ها و پاها رخ‌دهد. داروهایی برای کاهش میزان درد و دفعات رخ‌دادن حملات میگرن موجود‌است. بهترین نتیجه این داروها زمانیست‌که با ترکیبی از تغییرات سبک‌زندگی و درمان‌ خانگی استفاده شوند.

علائم میگرن

علائم بیماری میگرن متفاوت‌اند و ممکن است یکی و یا ترکیبی از علائم زیر باشند :سردردضربان دارد و تپش‌دار که معمولا بشکل دردی مبهم شروع شده و تبدیل به دردی تپنده و کوبنده می‌شود. درد معمولا با حرکت کردن بیشتر می‌شود. درد ممکن است از یک طرف سر به طرف دیگر حرکت کند، یا جلو سر و یا کل سر را تحت تاثیر قرار دهد.

حساسیت به نور، صدا و یا بو،حالت تهوع، استفراغ،معده درد و یا شکم دردکاهش اشتها،احساس سرما و یا گرما شدید،رنگ پریدگی،خستگی سرگیجه،تاری دید،اسهال ،تب (خیلی کم پیش می‌آید).

درمان میگرن                                                                                   

بسیاری از مردم به سر درد میگرنی ناشی از کمبود قند خون و یا حساسیت نسبت به شکر سفید مبتلا شده اند. متأسفانه آنها به جای غذا به دارو پناه برده اند، زیرا نمی دانند دارو می توانداثرات منفی فراوانی روی اشخاص مبتلا به میگرن بر جای گذارد. داروها وضعیت افراد را بدتر می کنند. محققان دریافتند که این درمان ها اساسی نیستند و عوارض جانبی فراوانی دارد.

گوتامین کارتریت را افرادی که هیجان زیاد، بیماری قلبی، ترومپوفلبیتر و بیماری کلیوی دارند نباید مصرف کنند. از آنجایی که سردرد میگرنی، ناشی از کمبود قند خون و یا در واقع هیپرانسولینیسم و فعالیت بیش از حد پانکراس است؛ هر دارویی که بتواند فعالیت آن را کاهش دهد می  تواند مانع بروز حملات میگرنی گردد.

کافئین مستقیماً پانکراس را در ترشح انسولین تحریک نمی کند، اما روی غدد بال تأثیر میگذارد؛ بنابراین کافئین به طور مستقیم روی ترشح آدرنالین و سایر کتکولامین  به نام دوم در بروز میگرن است . چای شیرین، قهوه شیرین، نوشیدنی غیرالکلی و الکلی. با بروز آدرنالین باعث تبدیل گلیکوژن به گلوکز و آزادسازی آن در جریان خون می شود؛ این اگر فرد هیپوگلیس میک، نوشیدنی  را بنوشد که دارای قند و کافئین است مانند: چای شیرین، قهوه شیرین و نوشابه  که هر دو ترکیب را دارند مانند کولاها میزان گلوکز در جریان خونش به سه دلیل افزایش می یابد

قندی که به طور مستقیم میخورد، کاملاً به گلوکز تبدیل شده است.

گلیکوژن ذخیره شده در کبد به گلوکز تبدیل میشود. این دو تأثیر سبب افزایش تولیدبا اسیداگزالیک موجود در چای و آبجو تأثیر هیپوگلیسمیک مضاعف دارند بنابراین باید آنها جلاً اجتناب کرد.پایان ماجرا را خودتان حدس بزنید. حمله میگرنی،

پروفسور رودولفولا میگوید: «در جاهایی که مصرف قند تصفیه شده بالاست میدان میگرن نیز وسیع تر است. در اکثر موارد هیپرانسولینیسم (ترشح اضافی انسولین توسط براس) علت این ناراحتی است.»

درمان گیاهی

زنجبیل یک راه بسیار خوبی برای مبارزه با سردرد، آنها آنقدر بد است که شما اغلب احساس حالت تهوع است. جویدن یک قطعه از ریشه زنجبیل می تواند به حل  مشکلات معده کمک کند و با مسدود کردن پروستاگلاندین به عنوان یک ضد التهاب کاربرد داشته باشد.

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *