علائم و راه های تشخیص بارداری خارج از رحم


علائم و راه های تشخیص بارداری خارج از رحم

علائم و راه های تشخیص بارداری خارج از رحم

 

متأسفانه، از اکثر سقط جنین ها نمی توان جلوگیری کرد. بسیاری از آنها، اگر نه اکثر آنها، شاید روشی طبیعی برای برخورد با یک بارداری غیرطبیعی است. به هر حال، سقط جنین به معنای این نیست که در آینده نمی توانید یک بارداری کاملا طبیعی داشته باشید.

در حقیقت، حتی در خانم هایی که دو سقط جنین پیاپی نیز داشته اند، احتمال بسیار زیادی هست (در حدود ۷۰ درصد) که بارداری بعدی آنها موفقیت آمیز باشد، حتی بدون هیچ گونه درمان خاصی هر خانمی که با دو یا سه سقط جنین پیاپی مواجه شود، ممکن است بیماری نهفته ای داشته باشد که قابل تشخیص و درمان پذیر باشد. او باید تحت آزمایشهای بالینی کامل و آزمایشهای بخصوصی برای علل آن قرار گیرد.

اگر سقط جنین کرده اید با پزشک خود در مورد امکان انجام آزمایش های خاص یا فرستادن بافت جنین یا جفت به یک آزمایشگاه، برای بررسی کروموزومی مشورت کنید.

بارداری خارج از رحم

بارداری خارج از رحم هنگامی روی می دهد که تخم بارور شده خارج از رحم - در یکی از لوله های فالوپ، تخمدان، شکم، یا دهانه ی رحم لانه گزینی می کند. بارداری خارج از رحم مشکلی جدی و تهدیدی برای سلامتی مادر است.

خوشبختانه، پیشرفت سونوگرافی در حدی است که تشخیص بارداری خارج از رحم بسیار زود میسر می شود علایم بارداری خارج از رحم که ممکن است متوجه شوید، شامل خونریزی مهبلی، درد در ناحیه ی شکم، سرگیجه، و احساس ضعف است. ممکن است هیچ عارضه ای نداشته باشید، که در این صورت دکتر با انجام سونوگرافی، مورد را تشخیص می دهد.

دکتر می تواند با یکی از روش های متعدد، که به موقعیت رویان یا جنین و مدت زمان بارداری بستگی می یابد، و علایم خاصی که با آن مواجه اید، نسبت به درمان مشکل اقدام کند. متأسفانه، دکتر نمی تواند رویان یا جنین را به داخل رحم منتقل کند تا بارداری به طور عادی ادامه یابد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد