قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / علائم و نشانه های پیش از قاعدگی چیست؟!
علائم قاعدگی
علائم قاعدگی

علائم و نشانه های پیش از قاعدگی چیست؟!

علائم و نشانه های پیش از قاعدگی چیست؟!

قاعدگی 

چند روز قبل از شروع عادت ماهانه، بعضی ازدخترها تغییرات اخلاقی یا فیزیکی خاصی را احساس می کنند. به این تغییرات سندروم (علائم و نشانه ها) پیش از قاعدگی یا به اختصار PMS میگویند.

باید توجه داشت که گاهی در زنان قاعده دردهای شکمی و چنگ شدن عضلات پیش  می آید که امری است عادی، طبق تحقیقاتی که به عمل آمده است، تقریباً نیمی از زنان عنوان کرده اند که در روزهای اول قاعدگی چنین چیزی را تجربه کردهاند. برخی از دخترها یا زنان در طول این دوره احساس افسردگی دارند و حتی چند روز قبل از قاعدگی، زودرنج و یا سریعاً عصبا می شوند. بعضی ها هم بیشتر گریه می کنند! دیگران ممکن است هوس غذاهای خاصی را داشته باشند.

سندروم های پیش از قاعدگی از هورمون های ترشح شده در بدن زن ناشی میشود. دراین دوره به علت نگهداری آب بیشتر در بدن، سینه ها کمی بزرگتر شده و کمی هم دردناک می شوند. در هر صورت این سندروم با شروع قاعدگی ایجاد می شود و پس از چند روز از میان میرود اما لازم است آقایان توجه خاصی به آن داشته باشند و در طول این مدت متوجه تغییرات، موقتی بودن آن و تغییر روحیه و… در همسران شان باشند. خانم ها نیز لازم است در طول این دوران اگر دچار این سندروم می شوند با آگاهی از آن، از موارد حساسیت برانگیز دوری کنند. در طول سندروم پیش از قاعدگی، ظاهر شدن جوش بر روی پوست صورت نیز عادی است.

خوشبختانه این مشکل با بالا رفتن سن دختران، خودبه خود حل می شود. به هر حال، بهترین توصیه به زنان برای مبارزه با آثار منفی قاعدگی این است که آرام باشند و به خود اطمینان دهند که با شروع عادت ماهانه، آثار سندروم پیش از قاعدگی، برطرف خواهد شد. با توجه به همه آنچه گفته شد، نکته مهمی باید بدانیم این است که قاعدگی یک پدیده کاملاً طبیعی است. از استثناها که بگذریم، هر زنی  پریود می شود و این تجربه به معنای تغییر روش زندگی نیست  رنی که قاعده است می تواند به زندگی روزمره خود ادامه دهد، تفریح کند، به ورزش بپردازد و از زندگی لذت ببرد.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *