علایم اختلال جنسی در مبتلایان به ام اس 


علایم اختلال جنسی در مبتلایان به ام اس 

علایم اختلال جنسی در مبتلایان به ام اس 

 

علایم دیگری هم درام اس می تواند در روند فعالیت جنسی اختلال ایجاد کند، به عنوان مثال: اگر شدیدا تحت تأثیر خستگی ناشی از اماس باشید، به پایان رساندن روز حتی با کارهای کوچک و سبک نیز، دیگر انرژی زیادی برای فعالیت جنسی برایتان باقی نمی گذارد. آن تقریباً برایتان غیرممکن شود.

* تغییرات حسی ممکن است باعث شود قسمتهایی از بدنتان که قبلاً به دنبال تماس تولید احساس خوبی میکرد، اکنون موجب آزار یا حتی دردآور باشد.

اگر مثانه تان موجب رنجش خاطرتان باشد، نگرانی ناشی از فکر کردن راجع به مسائل مربوط به آن ممکن است باعث شود، از فعالیت جنسی لذت نبرید.

افسردگی واضحا مانعی برای احساسات جنسی است. حتی تغییرات شناختی هم ممکن است در این روند موجب اختلال شود.

اگر تمرکز تان زود به هم میخورد، ممکن است در داشتن حالات برانگیختگی جنسی دچار مشکل شوید (برای همین است که به مردان توصیه می شود

برای تأخیر در رسیدن به اوج لذت جنسی و انزال، به تابلوی امتیازات مسابقه ی بیسبال فکر کنند!) علاوه بر علایم مربوط به خود بیماری ام اسی، بعضی از داروهایی که برای درمان بعضی از علایم ام اس استفاده می شود نیز میتواند باعث اختلال در عملکرد جنسی شود. به عنوان مثال، به موارد زیر توجه کنید:

* داروهای ضدافسردگی می تواند در حالت برانگیختگی و اوج لذت جنسی اختلال ایجاد کند

*داروهای ضد اسپاسم و ضدل دارد میتواند باعث خستگی زودرس بشود

*داروهای مربوط به مثانه می تواند به چند طریق باعث خشکی در شما شود (خشکی دهان و خشکی واژن (Vagina) (آلت تناسلی زنانه) عوارض جانبی داروهای بتااینترفرون میتواند تولید علایم شبه آنفلوآنزا کند طوری که حدود یک روز به بستر پناه ببرید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد