قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری و عوامل ایجاد کننده / علایم التهاب آپاندیسیت در کودکان را بشناسید!
آپاندیسیت در کودکان
آپاندیسیت در کودکان

علایم التهاب آپاندیسیت در کودکان را بشناسید!

علایم التهاب آپاندیسیت در کودکان را بشناسید!

آپاندیسیت

زمانی اتفاق میافتد که زائده  آپاندیس مسدود شود و باکتریهای داخلآپاندیس موجب ایجاد عفونت شوند، در این حالت آپاندیس عفونی و ملتهب شده و ورممیکند حتی ممکن است لازم باشد که بوسیله  عمل جرای برداشته شود. در آوردن آپاندیس یکی از شایعترین عمل های جراحی در کودکان به شما میرود. البته باید توجه داشته باشید که آپاندیسیت در کودکان زیر یک سال به ندرت اتفاق میافتد.

عوارض آپاندیسیت

اگر آپاندیسیت زود و به موقع تشخیص داده شود، وضعیت خطرناکی ایجاد نمی شود. ولی در صورتی که به هر علتی درمان با تأخیر مواجه شود، عفونت و چرک در آپاندیسمسدود شده، موجب ترکیدن ان و انتشار عفونت می شود.

درمان آپاندیسیت

۱) اگر فرزندتان چندین ساعت است که از درد شکمی رنج میبرد، او را صاف و بهپشت بخوابانید. با کف دستتان از وسط شکم تا سمت راست زیر ناف را با ملایمت فشار دهید اگر کودک در ابتدا درد خفیفی احساسیکرد و با برداشتن ناگهانی دستتان از روی شکمش دردش شدیدتر شد، نشان دهنده بروز آپاندیسیت است. در این صورت سریعاً با پزشک تماس بگیرید.

۲) اگر کودکتان یبوست دارد و شما مظنون به آپاندیسیت هستید. به او به هیچ وجه داروی ملین و ضد یبوست ندهید. زیرا این داروها موجب ترکیدن سریع آپاندیس می شوند.

۳) در صورت بروز آپاندیسیت به کودکتان خوردنی یا نوشیدنی ندهید زیرا برای بیهوشی و انجام عمل جراحی مضر است.

فوری به پزشک مراجعه کنید زیرا هرگونه تأخیر موجب منتشر شدن عفونت بهناحیه  رودهها خواهد شد

پزشک شکم کودک شما را معاینه کرده و از شما خواهد پرسید که درد کودکتان از چه زمانی شروع شده و چه علایمی داشته است؟ پزشک برای تأیید تشخیص آپاندیسیت، ترتیب انتقال کودک شما را به بیمارستان خواهد داد و پس از تشخیص قطعی، اقدامات لازم را برای عمل جراحی و در صورت لزوم برداشتن آپاندیس انجام

خواهد داد.

تمام مدت در بیمارستان در کنار فرزندتان بمانید، حضور شما به آرامش او و سرعتبخشیدن به عمل جراحی کمک خواهد کرد.

وقتی کودکتان پس از عمل جراحی به خانه بازگشت او را تشویق نمایید تا به مدت ۵ روز پس از عمل جراحی استراحت و تغذیه  مناسب داشته باشد. به این ترتیبکودکتان پس از دو تا سه هفته از بهبودی و سلامت کامل برخوردار خواهد شد.

مطلب پیشنهادی

انحراف لگن خاصره 

 انحراف لگن خاصره  / قسمت اول

انحراف لگن خاصره  شاید نزدیک به ۲۰ درصد افراد جامعه دچار چنین مشکلی هستند ولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *