علایم عملکرد صحیح مجاری ادراری و گوارشی نوزاد


علایم عملکرد صحیح مجاری ادراری و گوارشی نوزاد

علایم عملکرد صحیح مجاری ادراری و گوارشی نوزاد

 

در حالی که نوزادی که با شیر مادر تغذیه می شود، مدفوعی شل تر، دانه دانه و زردرنگ دارد. عمران نی در اکثر نوزادان در چند ساعت اول تولد ادرار می کنند، ولی بعضی از آنها ممکن است .

تا روز دوم ادرار نکنند. دفع مکونیوم و ادرار نشانه ای مهم از عملکرد صحیح مجاری ادراری و گوارشی نوزاد شماست. در نظر گرفتن فتنه ختنه برداشتن پوست حشفهي آلت نری در نوزادان پسر از طریق جراحی است. والدین فرزندان پسر باید نسبت به انجام این روش برای فرزندشان تصمیم گیری کنند. تصمیم برای انجام ختنه ممکن است با توجه به شرایط فرهنگی و مذهبی یا همچنین ترجیح شخصی باشد.

بیش از نیمی از نوزادان پسر در ایالات متحده ختنه شده اند، ولی در بسیاری از کشورهای دیگر به ندرت انجام شده است. تعدد ختنه در ایالات متحدهی امریکا، در حالی که اطلاعات جدید جدل های علمی را برای انجام این روش پیش کشیده، رو به کاهش است. زمانی دکترها فکر می کردند ختنه در کاهش وقوع سرطان آلت نری مؤثر است، چرا که از بروز عفونت ها جلوگیری می کرد، و بروز تغییراتی را در ظاهر آلت نری که به سفت شدن پوست حشفه مربوط بود، کاهش می داد. به هرحال، حقیقت این مزایا به اثبات نرسید.

در واقع آکادمی پزشکان اطفال امریکا بیانیه ای صادر کرد که در حال حاضر هیچ دلیل پزشکی محرزی برای انجام ختنه به طور معمول وجود ندارد. انجام ختنه براساس اعتقادات فرهنگی یا مذهبی هنوز نسبتا رایج است. البته، تصمیم گیری، مسئله ای است که والدین هر دو باید نسبت به آن راحت باشند.

اگر تصمیم دارید پسر خود را ختنه کنید تا جایی که سالم باشد، دورهی کامل خود را گذرانده یا نزدیک به دوره ی کامل باشد، و ناهنجاری های مادرزادی نداشته باشد که موجب عدم انجام کار شود - پزشک زایمان یا پزشک اطفال یک یا دو روز بعد از تولد پسرتان این کار را انجام می دهد. بعضی از خانواده های یهودی بعد از ترخیص نوزاد از بیمارستان، یک مراسم ختنه سوران دارند که توسط یک خاخام انجام می شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد