علایم هشدار دهنده برای مراجعه ی سریع به پزشک


علایم هشدار دهنده برای مراجعه ی سریع به پزشک

علایم هشدار دهنده برای مراجعه ی سریع به پزشک

 

چه وقت به پزشک زنگ بزنید

 اگر علایمتان ناگهان بدتر شد، یا دچار علامتی شدید که تابهحال تجربه نکردهاید، کمی در مورد اینکه علت آن چه میتواند باشد، فکر کنید. اگر خسته، یا به خصوص عصبی شده اید، یا اگر بیش از حد گرمتان شده، کمی به خودتان وقت بدهید تا آرام شوید. اگر علایمتان تا روز بعد یا چیزی در همین حدود برطرف نشود،

وقت آن است که ملاقاتی با نورولوژیست داشته باشید. فقط یادتان باشد: واقعیت این است که درام اس هیچ چیز اورژانس محسوب نمی شود، بنابراین فکر نکنید به خاطر مسئله ی پیش آمده باید ساعت دوی نصفه شب به اورژانس بروید یا به پزشکتان زنگ بزنید.

به دلیل اینکه هرگونه عفونتی می تواند باعث شعلهور شدن علایم درام اس گردد، احتمالاً پزشکتان ابتدا وجود عفونت ادراری را در شما بررسی می کند. عفونتهای ادراری در ام اس خیلی شایع است (برای بررسی اطلاعات بیشتر در مورد علایم ادراری و عفونتهای ادراری به فصل ۸ مراجعه کنید) و می تواند علایم دیگر ام اس را بدتر کند - حتی قبل از اینکه متوجه شوید در مثانه مشکلی دارید. بعد از درمان عفونت ادراری تان، علایم دیگر فروکش خواهد کرد.

پزشک، همچنین اقدام به انجام معاینات عصبی میکند  تا متوجه هر تغییر بارزی، از زمان آخرین معاینه شود. این یافته ها، به همراه اطلاعاتی که شما در مورد تغییر علایمتان در اختیار پزشک قرار می دهید، او را قادر میسازد تا تعیین کند که آیا دچار یک عود واقعی شده اید یا نه.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد