قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / علایم کودک مبتلا به آسم چیست؟
آسم
آسم

علایم کودک مبتلا به آسم چیست؟

علایم کودک مبتلا به آسم چیست؟

نشانه ها کودک مبتلا به آسم چیست 

نشانه ها کودک مبتلا به آسمدارای تنفس صدادار بوده و به هنگام حمله های آسم دچارسرفه های مداوم (به ویژه در هنگام شب) میگردد، همچنین در هر تنفسی قفسهٔ سینهٔ او به سمت داخل کشیده می شود. صدای بلند تنفسی، همیشه نشانهٔ حملهٔ اسم نیست. در حالتهایی که حمله های آسم شدید است، گاهی کودک علائم زیر را آشکار میسازد:

– ناتوانی در صحبت کردن های طولانی؛

-تنفسی سریع و کوتاه؛

– آبی رنگ شدن ناخن ها و لبها؛

– اضطراب و هیجان.

کودک ممکن است پس از سرفه های طولانی، استفراغ کرده و سپس در حالت نشسته احساس آرامش کند.

در چنین مواردی اگر دارویی مصرف نشود، حمله های آسم بار دیگر بازگشت میکنند و کودک را بسیار خسته و ضعیف میسازند. در آسم مزمن، سرفه های شبانه، بسیار چشمگیرتر از تنفس صدادار هستند. هوای سرد و تمرین ورزشی، موجب آغاز حملهٔ آسم در تمامی کودکانی می شود که به آسم مزمن مبتلا هستند.

علتهای آسم فشارهای گوناگون مانند هیجان ها و ناراحتی ها می توانند موجب آغاز حمله های آسم در کودکان مستعد (ارثی یا اکتسابی) شوند، همچنین مواد موجود در محیط همچون گردهٔ گیاهان و گردوغبار نیز میتواند ایجادکننده حمله های آسم باشند.

انواع آسم

آسمبر دو نوع است:

آسم ناشی از حساسیت و آسم غیر حساسیتی.

آسم ناشی از حساسیت،

در کودکانی روی می دهد که به موادی چون گردهٔ گیاهان، گردوغبار و یا کپک حساس هستند. این نوع آسم از رایج ترین نوع در کودکان بالای پنج سال است. کودکانی که دارای حساسیت غذایی هستند نیز ممکن است به اسم مبتلا شوند).

آسم غیر حساسیتی در کودکانی روی میدهد که پاسخ آنها به واکنش هایی چون عفونت شش ها، سرماخوردگی، هوای سرد یا ناراحتی و هیجان، به صورت تنفسصد ادار آشکار می شود. این نوع آسم در دکان زیر پنج سال رایج است و به طور معمول پس از عفونت ویروسی شش ها به وجود میآید

سایر علتهای بروز آسم در برخی کودکان عبارتنداز:

-تمرین های ورزشی

– آلوده کننده هوا مانند دود سیگار و ماشین

– داروهایی مانند آسپرین

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *