علایم کولیک در نوزادان


علایم کولیک در نوزادان

علایم کولیک در نوزادان

 

اگر نوزاد شما سه ساعت در روز، سه روز در هفته، سه هفته ی پیاپی گریه می کند، علت آن کولیک است. دکترها علت دقیق آن را نمی دانند، ولی گاهی معتقدند ممکن است با ناراحتی روده مرتبط باشد. شاید آدم خوش شانسی باشید و این موجود زشت هرگز سر خود را برنگردانده باشد. یا شاید مانند بسیاری از ما روزهای کولیک را انگار که دیروز بود، به یاد می آورید.

کولیک اغلب در حدود ۴ تا ۶ هفتگی شروع می شود و در حدود ۱۲ هفتگی پایان می یابد. هنگامی که نوزاد ش ما کولیک داشته باشد، مدام گریه می کند و برای آرام کردنش کاری از دست تان برنمی آید. اغلب در حدود ۶ تا ۱۰ شب شروع می شود. اگر شاغلید و این زمانی است که بالاخره می توانید با نوزاد خود باشید، ممکن است فکر کنید نوزاد شما، دوستتان ندارد.

مطمئن باشید زمان به شما بستگی ندارد، فقط ساعات غروب است که ساعات مسحور کننده است. می توانید توصیه های بخش جانبی «چرا نوزادان گریه می کنند و چه باید کرد» را برای آرام کردن گریه ی نوزاد خود امتحان کنید، ولی اگر هیچ چیز مؤثر واقع نشد، هراسان نشوید. خدا را شکر که کولیک تقریبا همیشه به خودی خود از بین می رود. در صورت عدم رفع آن، با متخصص اطفال خود صحبت کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد