قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / علت اصلی ریزش مو چیست؟!
ریزش مو
ریزش مو

علت اصلی ریزش مو چیست؟!

علت اصلی  ریزش مو چیست؟!

هنگامی که موهایتان را شانه می کنید و یا برس میزنید پی می برید کهریزش مو دارید و یا هنگامی که خوابیده اید و یا سرتان را می شوئید، با ریختن مو در اطراف بالش و یا در ظرف دستشوئی متوجه این موضوع می شوید.

بحث اصلی در این است که آیا مقدار این ریزش روز بروز و یا هفته به هفته، رو به افزایش است یا نه. با انجام آزمایش به این موضوع پی می برید که آیا ریزش مویتان طبیعی است یا غیرطبیعی. این آزمایش به حوله سفید، و شانه و یادداشت کردن موهای ریخته شده نیاز دارد و نیز باید هر هفته در روز معینی این آزمایش را انجام دهید.

آزمایش ریزش مو به وسیله شانه

۱ – حوله سفید را روی میز یا تختخواب پهن کنید.

۲ – سرتان را روی حوله سفید خم کنید.

۳- و بدین طریق شروع به شانه کردن موهایتان کنید.

۵۰ بار طرف راست موها –

۵۰ بار طرف چپ موها

و ۵۰ بار وسط موها را شانه کنید

 ۴ – هر طرف از موها را که شانه می کنید به دقت بشمارید و در تقویم روزانه تان مقدار ریزش در هر سمت از موهای سر را یادداشت کنید.

۵- حوله را تمیز کرده و برای انجام آزمایش هفته بعد آن را نگهدارید.

۶- اگر ممکن باشد این طریقه از آزمایش را هر هفته در روز معین انجام دهید.

تفسیر نتیجه آزمایش: اگر هر هفته که آزمایش می کنید تعداد ریزش موها فرق نکند، آنگاه جای نگرانی نیست. به این موضوع خوب دقت کنید که اگر تعداد ریزش مو هفته به هفته زیاد شود، آنگاه نگران این موضوع باشید. و اگر هفته اول ۲۵ تار مو و هفته دوم ۳۵ تار مو و هفته های بعد ۴۵ و غیره افزایش پیدا کرد، آنگاه باید برنامه ای را جهت جلوگیری از ریزش مو به عمل آورد. بعضی مواقع به هنگام شستشوی مو، مقدار قابل توجهی (حدود ۱۰۰ تار مو) در هر بار شستن در لگن دستشوی دیده می شود که اگر این مقدار در هر دفعه بدون تغییر باشد جای نگرانی نیست و به سیکل رشد مو مربوط میشود. هنگامی که استرس های فکری زیاد است و یا هنگامی که از داروهایچون قرص های ضد تیروئید یا ضد بارداری استفاده می شود و هنگام بارداری، که ریزش شدید مو عارض میگردد، باید بدانید که این ریزش مو موقتی بوده و بعد این ریزش، به حالت طبیعی خود برمیگردد.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *